Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

17 bin bekçi alımı yapılacak ‘İşte Aksaray’ın kontenjanı’

17 bin bekçi alımı yapılacak ‘İşte Aksaray’ın kontenjanı’
  • 25.05.2018
  • 3.590 kez okundu

Emniyet Genel Müdürlüğü Türkiye genelindeki sokak ve caddelerin tamamının bekçilere teslim etmek üzere başlattığı bekçi alımı uygulamasında şu ana kadar 19 bin bekçi alımı gerçekleştirilirken Emniyet Genel Müdürlüğü 17 bin bekçi alımı daha yaparak sayıyı 36 bine çıkarmayı hedefliyor. 

Yıllar sonra bekçilik sisteminin pilot bölgelerde yeniden hayata geçirilmesi ile başlayan süreç, Türkiye genelindeki sokak ve caddelerin tamamının bekçilere teslim edilmesiyle ilgili çalışmalarla sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde şu ana kadar 19 bin bekçi alımı gerçekleştirilirken, 17 bin bekçinin alımı için çalışmalar başlatıldı. Alım yapılacak bölgede son bir yıl oturma şartı aranan bekçilerin tayin hakkı olmayacak.

AKSARAY’A 75 KİŞİ ALINACAK

Bekçiler, o yörede yaşayanları bilecek, tanıyacak. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapacak olan bekçiler için Emniyet Genel Müdürlüğü 81 il için bekçi alım sayılarını paylaştı ve Aksaray’a 75 kişilik kadro açıldı.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

17 bin bekçi alım başvuru tarihi ve detayları açıklandığı takdirde haberimizin detayında yer alacaktır..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ