Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,02 / Satış: 6,05

AFAD her alanda teknolojiyi kullanıyor

AFAD her alanda teknolojiyi kullanıyor
  • 19.06.2018
  • 419 kez okundu

kanunlarla verilmiş görevlerinin her alanda teknolojiyi kullanıyor.

Arama Kurtarma alanında son model ve teknoloji ile donatılmış araçların yanında, navigasyon, araç içi kamera, araç dışı kamera sistemlerinin yanı sıra kar motosikleti, 8×8 Amfibik araç ve İnsansız Hava Aracı (İHA) ile havadan gündüz ve gece koşullarında gece görüş ve termal kamera ile arama yapabiliyor.

Haberleşmede tamamen sayısal telsiz sistemine geçilmiştir. Gönüllüler dâhil olmak üzere arama kurtarma personellerinde, araçların tamamında, Afet Acil Durum Yönetimi Merkezinde ve 112 Acil Çağrı Merkezinde sayısal telsiz ağı bulunmakta, ayrıca uzun bant telsiz sistemi ve diğer kurumların kullanımına sunulan ortak afet rölesi kuruludur.

Ayrıca 4 adet uydu telefon bulunmakta ve internet uydu üzerinden kullanmakta olup kesintisiz güvenli haberleşme ağına sahip.

Meteorolojik Afetlerden önce iki ayrı noktadan hassas hava radar sistemlerini 24 saat süre ile izlenmekte, olumsuz şartlar gelmeden 586 kişi ve kuruma uyarı mesajı gönderilerek erken uyarı yaymaktadır.

Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif saldırılara yönelik teşhis ve dekontaminasyon ile ilgili gelişmiş ölçüm aletleri ve malzemeleri kullanılmaktadır.

Sualtı ve Suüstü ile Dağ arama kurtarma ekipleri çalışmalarını son teknolojik malzemelerle yürütmekte, Sualtında telsizle haberleşme imkânımız bulunmaktadır.

Yapım ve inşaat işlerinde ise projeler lisanslı birçok gelişmiş programlar kullanılarak hazırlanmakta, projeler özel bir program ile üç boyutlu hale getirilebilmektedir..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ