Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

AKÇED ağaçlandırma çalışmaları son hız devam ediyor

AKÇED ağaçlandırma çalışmaları son hız devam ediyor
  • 03.11.2015
  • 921 kez okundu

Okullarımızın açılması ile birlikte yeniden başlanılan ağaçlandırma çalışmalarına AKÇED-Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği ve ÇEKÜD- Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği işbirliği ile Geçtiğimiz hafta iki okulun bahçesini ağaçlandırdı..

İlki Gülağaç/Demirci Kasabası Çok Proğramlı Lisesi ile başlayan ağaçlandırma çalışması Bağlıkaya Kasabası İlkokulunun bahçesine 10 yaşında 100 Sedir fidanı dikerek devam etti.

AKÇED yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul bahçelerini ağaçlandırma çalışmalarına da başlamış bulunmaktayız, geçtiğimiz Pazartesi günü Gülağaç/Demirci Kasabası Çok Proğramlı Lisesinin bahçesine 10 yaşında 100 Sedir fidanı dikerek bu eğitim öğretim yılının ilk ağaçlandırma faaliyetini gerçekleştirdik. Çarşamba günü de Bağlıkaya Kasabası İlkokulunun bahçesine 10 yaşında 100 Sedir fidanı dikerek ağaçlandırma çalışmamızın ikincisiyle devam ettik.

Demirci Kasabasında yaptığımız ağaçlandırma çalışmasın yaptığımız açıklamayı burada tekrar etmek ve vatandaşlarımızda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Yaptığımız ağaçlandırma çalışması mevsim olarak alışık olmadığımız bir mevsim. Ancak dikimi yapılan fidanlar tüplü fidan olarak tabir edilen fidan olduğundan yılın her mevsiminde dikimi yapılabilmekte ve özellikle sonbaharda yapılan dikimler yağışlarla birlikte sulama gerektirmediğinden ilk bahar mevsimine nazaran daha hızlı toprak ile uyum sağlayabilmektedir.

Gerek AKÇED gerekse ÇEKÜD tarafından yapılan ağaçlandırma ve çevre faaliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri www.akced.org ve www.cekud.org.tr adreslerinden alabilirsiniz dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ