Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,66 / Satış: 5,68

Aksaray Belediyesi ile Hilal Beldesi arasında kardeşlik köprüsü

Aksaray Belediyesi ile Hilal Beldesi arasında kardeşlik köprüsü
  • 02.05.2016
  • 1.058 kez okundu

Aksaray’ın kardeş belediyesi olan Hilal Belediye Başkanı Cevher Benek ile Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Aksaray Belediyesi, kardeş beldeye belediyecilik konularında destek verecek..

Kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek aynı zamanda da Belediyecilik konuları başta olmak üzere ekonomik, sosyal konularını görüşmek üzere Aksaray’a gelen Şırnak’ın ilçesine bağlı Hilal Belde Belediye Başkanı , Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile görüştü.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, daha öncede teşkilat başkanı ve Hilal Belediyesinin temsilciyle bir görüme yaptığını ifade ederek “Başbakanımızın başlattığı bu projede Hilal Beldesini kardeş belediye olarak belirlemiştik. Farklı bölgelerde bulunuyor olsak da aynı bayrak altında, aynı coğrafyada halkımıza hizmet ediyoruz. İmkânlarımız elverdiği sürece Hilal Beldesine destek vereceğiz” diye konuştu.

Kardeş belediye ile ilişkilerin yoğunlaşması için konuyu Belediye Meclisi gündemine taşıyacağını açıklayan Başkan Yazgı, “Kardeş Beldemize neler yapabileceğimizi araştırdık. Ve sizden yol projesi geldi. Arkadaşlarımız o bölgede inceleme başlattılar. Konuyu meclise taşıyıp görüşmeye açacağız. Sizlerde çok zor şartlar altında çalışıyorsunuz bunun farkındayım. Terörle sonuna kadar mücadelede edip bölgenin refaha kavuşmasını temenni ediyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesinin Kardeş Belediyesi olmaktan mutluluk duyduğunu açıklayan Belde Başkanı Cevher Benek, “Bizi kendinize kardeş olarak belirlediniz. Belde halkım adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizleri çok mutlu ettiniz. Bizim en büyük ihtiyacımız size de sunduğumuz yol projesiydi. İnşallah kısa sürede çözüme kavuşur. Bizlerde Ak Partili Belde olarak, sizlere kardeş ve Türkiye Cumhuriyetine layık bir belde olmaya çalışacağız” dedi.

Her iki Başkan arasında işbirliği protokolü karşılıklı imzalanarak hayırlı uğurlu olmasını dilediler..

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ