Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,07 / Satış: 4,09
€ EURO → Alış: 4,97 / Satış: 4,99

Aksaray Malaklısı’nın şöhreti Çin’e ulaştı

Aksaray Malaklısı’nın şöhreti Çin’e ulaştı
  • 12.11.2015
  • 1.572 kez okundu

Çinli Liao Shao Jun, sosyal medyada fotoğraflarını gördüğü ve etkilendiği “Anadolu Aslanı” olarak bilinen “Aksaray Malaklısı” cinsi köpeklerden satın almak için Aksaray’a geldi..

Başkent Pekin’deki bahçeli evini koruyacak bir köpek arayışında olduğunu söyleyen Liao Shao Jun, internetten araştırma yaparken gördüğü ’nın kendisini çok etkilediğini dile getirdi.

Malaklı cinsi köpeklerden satın almaya karar verdiğini anlatan Jun, “Köpeklerin sosyal medyada fotoğraflarını gördüm, çok beğendim. Buraya Aksaray Malaklısı’nı yakından görmek, incelemek için geldim. Beğendiğim iki köpeği satın aldım” dedi.

Bu köpeklerin evinin çok iyi koruyacağına inandığını ifade eden Liao Shao Jun, “Aldığım malaklıları bekçi köpeği olarak kullanacağım. Malaklı cinsi köpeklerin çok sadık olduklarını duydum. Bu köpekler aslanlar gibi büyük ve güçlü görünüyor. Görünüşü beni çok etkiledi. Ülkemde bu özellikte bir köpek yok” diye konuştu.

– Dünyanın birçok yerinden talep geliyor

Aksaray Malaklısı Irkları Geliştirme Derneği Başkanı Muammer Tıpırdamaz ise malaklıların sadece Aksaray yöresinde yetişen ve görünüşü ile aslanı andıran köpekler olduğunu anımsattı.

Şöhretinin artmasıyla birlikte bu köpekler için dünyanın birçok yerinden talepler aldıklarını aktaran Tıpırdamaz, şöyle devam etti:

“Bugün de Çin’den bir arkadaşımız, bir çift malaklı almak için buraya geldi. Kendisine bu konuda yardımcı olduk. Dernek olarak malaklılarımızın uluslararası alanda daha da tanıtılması konusunda elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız.”

Aksaray Malaklısı üreticisi Çetin Türkoğlu da köpeklerin dünyada daha tanınır hale geldiğini görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Çin’e göndereceğimiz bu köpeklerle Aksaray Malaklısı’nın bu ülkede tanıtımı daha kolay yapılacak” ifadesini kullandı.. (Turan Kazak)

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ