Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacak

Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacak
  • 23.05.2016
  • 1.579 kez okundu

Aksaray Üniversitesi çeşitli branşlarda öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu..

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’unun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 48. maddesine göre alınacaktır.

Adayların, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası (http://personel.aksaray.edu.tr/tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır. Adaylar üniversitemiz personel daire başkanlığı web sayfası Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine göre düzenleyecekleri Profesör kadroları için 6, Doçent kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte Personel Daire Başkanlığına, Yrd. Doç. kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte İlgili Birimlere imzalı bir dilekçe ile ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI / PRG. UNVANI AD. ŞARTLAR
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik Anabilim Dalı Prof. 1 Basınçlı akımların hidrolik modellemesi alanında çalışma yapmış olmak
Endüstri Mühendisliği Bölümü Yöneylem Araştırma Anabilim Dalı Doçent 1 Gri teori alanında çalışma yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Doçent 1 Atatürk İlkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında doçentliğini almış olmak ve Atatürk dönemi iskan politikası hakkında çalışmaları olmak
Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı Doçent 1 Matematik Alanında Doçentliğini almış olmak. Akışkanlar mekaniği üzerinde çalışmaları olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Doçent 2 l. Fabaceae familyasında taksonomik çalışmalar yapmış olmak.
2. Liliaceae familyasında taksonomik çalışmalar yapmış olmak
Moleküler Genetik Anabilim Dalı Doçent 1 Çocukluk çağı metabolik hastalıkları ve kronik kompleks hastalıkların moleküler genetiği üzerine çalışma yapmış olmak.
Felsefe Bölümü Felsefe Tarihi Anabilim Dalı Yrd. Doç. 1 Felsefe Lisans Bölümü mezunu olmak, Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Klasik liberalizm ve çağdaş liberalizm üzerinde çalışmaları olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Yrd. Doç. 1 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu lisans mezunu olmak.Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.Fatma Karabıyık Barbarosoğlu üzerine çalışmış olmak.
Yeni Türk Dili Anabilim Dalı Yrd. Doç. 1 Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği lisans mezunu olmak.Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.Ses değişmeleri üzerine çalışmaları olmak.
Veteriner Fakültesi Klinik Öncesi Bilimleri Bölümü Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Doçent 1 Veteriner Mikrobiyoloji alanında doktoro yapmış olmak. Brucella canis’in izolasyonu ve moleküler epidemiyoloji konularında çalışmalar yapmış olmak.
Temel Bilimler Bölümü Fizyoloji Anabilim Dalı Doçent 1 Veteriner Fizyoloji alanında doktora yapmış olmak, in vitro sığır embriyosu üretimi ve embriyoda cinsiyet tayini üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Mali İktisat Anabilim Dalı Yrd. Doç. 1 1) Çevre Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak

2) Sosyal Girişimcilik ve İşgücü Piyasası üzerine çalışmaları olmak

İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Genel Gazetecilik Anabilim Dalı Yrd. Doç. 2 Gazetecilik lisans mezunu olmak, gazetecilik Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktorasını yapmak. Siyasi Reklamcılık üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Gazetecilik lisans mezunu olmak. Gazetecilik Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktorasını yapmak. Haberlerin Algılanması ve anlamlandırılması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler Anabilim Dalı Yrd. Doç. 1 Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans mezunu olmak. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktorasını yapmak. Yeni iletişim teknolojileri (web gibi) üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Yrd. Doç. 1 İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim dalında Doktora yapmış olmak. Hipertansiyonlu hastalarda çalışması olmak.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ