Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,46 / Satış: 5,48
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,22

Aksaray’da yaz Kur’an Kursları açıldı

Aksaray’da yaz Kur’an Kursları açıldı
  • 29.06.2018
  • 330 kez okundu

Aksaray’da yaz Kur’an kursları düzenlenen törenle açıldı.

Müftülük yanı Cemaleddin-i Aksaray’i Caminde gerçekleştirilen törene Vali Aykut Pekmez, İl Müftüsü Cemaleddin Bal, Defterdar Uğur Aslan müftülük görevlileri ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreninde konuşan Aksaray Valisi Aykut Pekmez, açılan kurslara büyük ilginin olduğunu belirterek Kur’an Kurslarında bütün kontenjanların dolduğunu söyledi.

Vali Pekmez: ‘Çocuklarımız hepimizin geleceği, amacımız çocuklarımızın vatanını, milletini, bayrağını seven dinine bağlı gençler olarak yetişmesi’ olduğunu belirtiği konuşmasında: “Elbette hepsinin iyi bir meslek sahibi olmasını istiyoruz. Ancak bunun yanında dinimizi doğru bir şekilde öğrenmesi de hepimizin amacı. Bu konuda en önemli görev Diyanet İşleri Başkanlığına dolayısıyla devletimize düşüyor.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı kontrolünde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından dini eğitim seti hazırlandığını çocuklar için faydalı olacağını düşündükleri eğitim setinin il genelinde bütün çocuklara dağıtılacağını aktaran Vali Pekmez; açılan Kur’an kurslarının hayırlı olması dileğinde bulunarak dağıtılan dini eğitim setlerinin anne babalar tarafından çocuklara mutlaka okutulmasını istedi.

Aksaray Müftüsü Cemaleddin Bal’da yaptığı konuşmasında özellikle 4-6 yaş grubu kurslara vatandaşların ciddi talebi olduğunu ihtiyaca göre yeni Kur’an kurslarının yapımı için hemen planlamalara başlayacaklarını söyledi.

Vali Aykut Pekmez’in katkı ve destekleri ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan eğitim setlerinin hediye olarak bütün çocuklara dağıtacaklarını ifade eden Bal; “Çocuklarımız gözümüzün aydınlığı, geleceğimizdir. Bu çocuklarımız dinini, diyanetini, milletini, ecdadını öğrensin bu şuurla büyüsün. Rabbimizden niyazımız budur. Gayretimizde bu yöndedir.” dedi.

Minik öğrencilerin ilahi söylediği törende daha sonra Aksaray Valiliği desteğinde hazırlanan Dini Eğitim Seti Vali Aykut Pekmez tarafından öğrencilere hediye edildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ