Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Alaboyun’dan sert açıklama: Aksaray’da yanlış işler var!

Alaboyun’dan sert açıklama: Aksaray’da yanlış işler var!
  • 29.05.2016
  • 7.388 kez okundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, yerel bir TV’de yaptığı konuşmada Aksaray ve Ak Parti Aksaray Teşkilatı ile ilgili ciddi eleştiriler yaptı ve sert uyarılarda bulundu..

Aksaray eski Milletvekili, 62. Hükümet’in Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve mevcut bakan yardımcısı , Aksaray’da bir yerel TV de yaptığı konuşmada çok ciddi eleştiriler ve sert uyarılarda bulundu. Alaboyun, “Mevcut vekillere ayıp olmasın diye uzak durunca burası şirazeden çıkmış” dedi.

Alaboyun çıktığı canlı yayında son 1 yıl içerisinde Aksaray’da rahatsız edici bazı olayların ciddi boyutlara vardığının altını çizerek, yaşanan olayların Ak Parti’ye ciddi zararlar verdiğini söyledi. Milletvekilliği görevi bittikten sonra Aksaray Milletvekilleri’ne olan saygısından ve siyasi anlayış gereği Aksaray’ın içişlerine karışmamaya özen gösterdiğini belirten Alaboyun, bazı olayların rahatsızlık boyutlarının ciddi anlamda yükseldiğini belirterek, bu olaylarda bazı partililerin ve parti adına hareket ettiklerini söyleyenlerin isimlerinin ön sıralarda olmasının kabul edilemez olduğunun da altını çizdi.

Aksaray’da parti adına yaşananları ve iddia boyutunun ötesine geçen olayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bizzat aktardığını belirten Ali Rıza Alaboyun, “Burayı çok boş bırakmışız. Bundan sonra bu boşluk yaşanmayacak” diyerek Ak Parti’nin Aksaray Siyaseti’ne yine yoğun olarak dahil olacağının net mesajını verdi.

Çıktığı canlı yayında özellikle sağlık ve hastane konusuna değinen Alaboyun; “Çok sağlıklı bir hastane bırakmıştık. Şimdi ise çok sağlıksız bir hastane var” sözleriyle de başta hastane yöneticileri olmak üzere hastanenin ve hizmetlerin bu hale gelmesine katkı verenleri ve seyirci kalanları da eleştirdi.

Partili olup olmadığı bile belli olmayan bir kişinin Aksaray’da Ak Parti üzerinden siyaseti ve siyaset kanalıyla da ticareti dizayn etmeye kalkıştığını, paranın gücüyle siyaset üzerinde tahakküm kurmaya çalıştığını, bunu da oturduğu kalktığı yerde ulu orta anlatmaktan zerre kadar çekinmediğini söyleyen Alaboyun, “Bunlar partimize zarar verecek şeyler. Bunları da sayın Cumhurbaşkanımıza ve sürekli görüştüğümüz, beraber olduğumuz Bakanım Berat Bey’e bizzat ilettim. Çünkü, kuruluşu aşamasından itibaren içerisinde bulunduğum ve katkı verdiğim partimin en ufak şekilde zarar görmemesi benim için her şeyden önemlidir. Ve son 1 yıldır yaşananları gördükten sonra da kesin olarak bundan sonra daha fazla insiyatif alma kararı verdim. Artık herkes çok iyi bilsin ki, bundan böyle Ali Rıza Alaboyun sık sık Aksaray’da ve siyaset arenasında var” diyerek Aksaray siyasetine yeniden faal olarak döndüğünün mesajını verdi.. (GündemAksaray)

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hakan dedi ki:

    il başkanı ile ilgili bir çok iddia var ortalıkta. bunlar incelenmelidir.

YORUM YAZ