Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,51 / Satış: 5,53

Araç İçin Castrol Magnatec Stop-Start 5W – 30 A5 Önemli mi?

Araç İçin Castrol Magnatec Stop-Start 5W – 30 A5 Önemli mi?
  • 14.09.2016
  • 522 kez okundu

Araçlarda yaşanılan en büyük sorunların başında motorun aşınması gelmekte. Pek çok araç sahibi bu konuda nasıl bir çalışma yapmaları gerektiğini bilemiyor ve bundan ötürü de yanlış motor yağlarını kullanarak var olan bu durumun önüne geçmeye çalışıyor. Şimdilerde ise Castrol yapmış olduğu araştırmalar sonrasında araçların motorlarının neden aşındığının en büyük sebebinin ilk çalıştırma anı ile motorun ısınmasına kadar geçecek olan süreçte olduğu ortaya çıktı. Yani araç sahiplerinin yalnızca aracı kullanırken değil aynı zamanda aracın kontağını çevirmeden önce de motorlarının en iyi şekilde korunduğundan emin olunması gerekmektedir.

Castrol magnetec 5w-30 içerisindeki akıllı moleküller sayesinde yalnızca sürüş esnasında değil öncesinde ve sonrasında da yağ motor parçalarına tutunuyor ve bu sayede aracın motoru hiçbir sorun çıkmadan devamlı korunuyor.

Bununla birlikte Castrol Magnatec Stop-Start 5W – 30 A5 modelinin en önemli özeliklerinden bir diğeri ise kendini yenileyebilmesi. Böylece araç dur kalk yaptığı zaman motorun içerisinde yer alan metal parçalardaki mikroskobik aşınmaların meydana gelmesinin önüne geçilmektedir.

castrol-magnatec-ic

Castrol Magnatec stop-start 5W – 30 A5 kullanımı esnasında moleküller dağılsalar dahi buradaki diğer moleküller koruyucu katmanı yenilemek adına devreye girecektir. Sonrasında motorda %20’ye kadar iyi bir koruma sağlanacaktır. Uygun Castrol Magnatec Stop-Start 5W – 30 A5 fiyatı sayesinde artık araç sahipleri özellikle de sıklıkla dur kalk yaptıkları trafikte bile araçlarını korumuş olurlar.

Castrol Magnatec ürününü satın almak için otomarketin sitesini ziyaret edebilir veya https://www.otomarketin.com/castrol-magnatec-5w-30-a5-stop-start-4-lt-urun12199.html adresinden satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ