Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,26 / Satış: 5,28
€ EURO → Alış: 5,93 / Satış: 5,95

ASÜ, Erasmus+ Gençlik Projelerine akredite oldu

ASÜ, Erasmus+ Gençlik Projelerine akredite oldu
  • 02.05.2016
  • 1.236 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Avrupa Birliği tarafından yürütülen “Erasmus+ Gençlik” alanındaki projelere, AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından akredite edildi. ASÜ, Aksaray’da, bu alanda akredite olan ilk ve tek kurum oldu..

Erasmus+ programı, AB’nin 2014-2020 dönemi için eğitim-öğretim, gençlik ve spor alanlarında her yaştan vatandaş için pek çok Avrupa fırsatı sunuyor. Erasmus+ Gençlik faaliyetlerinde ise gençler için yapılacak stratejik ortaklık projelerine ilişkin imkânlar sunuluyor. 2014-2020 döneminde programın toplam bütçesi 14.7 milyar Euro. Bu bütçe ile gençlere, gençlik çalışanlarına yönelik hareketlilik projeleri, büyük ölçekli Avrupa Gönüllü Hizmeti projeleri, stratejik ortaklıklar projeleri, gençlik alanında kapasite geliştirme projeleri, gençlik alanında gençler ve karar alıcılar arasında toplantılar yapılacak.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilgili projeye Aksaray’dan akredite olan tek kurumun ASÜ olduğunu ifade ederek, bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ