Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

ASÜ öğrencilerine Mobil Yazılım Eğitimi

ASÜ öğrencilerine Mobil Yazılım Eğitimi
  • 12.11.2015
  • 1.178 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü ile TURKCELL, “Geleceği Yazanlar” isimli bir program düzenledi ve öğrencilere mobil programlama eğitimi verdi..

İlk kez 2013 yılında gerçekleştirilen “” programı, gençleri mobil yazılım geliştirme konusuna teşvik etmek için düzenleniyor. Programın düzenlendiği üniversiteler arasına ASÜ’de girdi. Yüzlerce öğrenci, uzmanların mobil yazılım konusundaki anlatımlarını dinledi, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı ve neler yapılabileceği hususunda görüş alışverişinde bulundu. Mobil platformların tanıtıldığı ve kavramlara dair genel bilgilerin verildiği programda öğrencilere, Android ortamda bir mobil uygulamanın nasıl geliştirileceği ve geliştirilen bu uygulamanın mobil pazarlarda nasıl yayınlanacağına dair bilgiler aktarıldı. Etkinlik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin farklı salonlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Program, ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emin İbili ve Araştırma Görevlisi Mehmet Özkaya’nın girişimleriyle gerçekleştirildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ