Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,81 / Satış: 5,83
€ EURO → Alış: 6,72 / Satış: 6,75

ASÜ Tıp Fakültesi yüksek bir başlangıç yaptı

ASÜ Tıp Fakültesi yüksek bir başlangıç yaptı
  • 17.08.2017
  • 803 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi’nin ilk öğrencilerini aldığını, bu yıl eğitim-öğretimin başlayacağını, 30 kişilik kontenjanın tamamının dolduğunu belirtti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ’nin ilk öğrencilerini aldığını, bu yıl eğitim-öğretimin başlayacağını, 30 kişilik kontenjanın tamamının dolduğunu belirtti.

Samimi gayretlerin ardından Aksaray’a kazandırılan Tıp Fakültesi, bu yıl eğitim-öğretim faaliyetlerine başlıyor. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin, ASÜ Tıp Fakültesi’ne ciddi bir ilgi gösterdikleri görüldü. YÖK tarafından ayrılan 30 kişilik kontenjan dolarken, bir okul birincisinin de ASÜ Tıp’ı tercih etmesiyle, toplam öğrenci sayısı 31 oldu. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, puan olarak da ASÜ Tıp’ın oldukça yüksek bir başlangıç yaptığını belirtti. En düşük 461,4, en yüksek 464,3 puanla ilk öğrencilerini alan ASÜ Tıp Fakültesi’nin, bu puan aralıklarıyla pek çok Tıp Fakültesi’nin bile üzerine çıktığını kaydeden Prof. Şahin, “Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. İnşallah, el birliği içerisinde, alanında dikkat çeken bir Tıp Fakültesi oluşturma gayretlerimiz sürecek” şeklinde konuştu.

Öğrenciler 3 yıl boyunca Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde temel eğitimlerini alacak ve ardından ASÜ Kampüsüne gelecek. Hedef, bu süreyi olabildiğince azaltmak ve hızlı şekilde öğrencileri Aksaray’a getirmek olarak belirlendi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ