Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

ASÜ’de bilim, sanat ve kültür etkinlikleri

ASÜ’de bilim, sanat ve kültür etkinlikleri
  • 12.05.2016
  • 956 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği” kapsamında, birbirinden renkli etkinlikler düzenleniyor..

Etkinlikler kapsamında ASÜ’ye gelen Yazar Üzeyir Gündüz, ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Banu Davun’la birlikte, “Çocuk Edebiyatı’nda Okuma Kültürü ve Çocuk Kitaplarının Resimlendirilmesi” konulu bir konferans verdi. Çocuk edebiyatı alanında Türkiye’nin önde gelen yazarlarından olan Gündüz, konuya ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu ve çalışmalarından bahsetti. Konferansta, bu alanda çalışma yapmak isteyenler için çocuk kitaplarının yazımı ve resimlendirilmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar vurgulandı.

– Açılan İki Farklı Sergi de İlgi Gördü –

Öte yandan düzenlenen farklı sergiler de dikkat çekti. İlk olarak Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Uysal, birinci sınıf öğrencileriyle birlikte bir “Desen Sergisi” açtı. Yine Resim-İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Güldalı Uysal ve Yrd. Doç. Dr. Emrah Uysal, ikinci sınıf öğrencileriyle birlikte “Resim Sergisi” açtı. Her iki sergi de, katılımcılar tarafından beğeni gördü..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ