Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

ASÜ’lü sporcular ödüllendirildi

ASÜ’lü sporcular ödüllendirildi
  • 19.11.2015
  • 1.188 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, ASÜ Sosyal Tesislerinde düzenlenen bir akşam yemeğinin ardından ödüllendirildi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu () öğrencileri, 2014-2015 yılında düzenlenen çeşitli spor organizasyonlarında son derece önemli başarılar imza attı; şampiyonluklar yaşadı. , ASÜ Sosyal Tesislerinde düzenlenen bir akşam yemeğinin ardından .

Törende konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sporculuğun başka, insan ve ahlaklı olmanın ise başka değerler olduğunu ifade ederek, mütevazı ve vakur duruşun asla kaybedilmemesini önerdi; başarının kişinin ayaklarını yerden kesmemesi gerektiğini söyledi. Geçmiş yıllarda okulların spor yapmaya olanak sağlayan fiziki şartlarının, şimdiye kıyasla çok daha geri durumda olduğuna dikkat çeken Rektör Şahin, spor malzemelerinin olmadığı, bunlara yatırım yapılmadığı süreçlerin yaşandığını vurgulayarak, “Şimdi sporun kıymetini bilen, başarıyı takdir eden, başarıları arttırmak ve motivasyon sağlamak adına çalışan insanlar ve malzeme sorunu olmayan olanaklarla eğitim alıyorsunuz ve spor hayatının içinde bulunuyorsunuz. Üniversitemizin bütçe olanakları çerçevesinde, sizler için bütün imkânları seferber etmeye çalışacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Önümüzdeki yıllarda üniversitemizin spor altyapısı ve başarı konusunda çok daha iyi yerlerde olacağını düşünüyorum. Hepinizi başarılarınızdan dolayı kutluyorum” dedi. BESYO Müdürü Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise okun 1996 yılında faaliyetlerine başladığını; hem ulusal, hem de uluslararası ölçekte başarı grafiği yüksek bir okul olduklarını belirtti. Bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Yılmaz, “Bundan sonra da her branşta önemli başarılar elde etmek için çalışacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tüm branşlarda başarı gösteren ve hem Aksaray’ı, hem de ASÜ’yü gururlandıran tüm sporculara “Başarı Belgesi” ve hediyeleri takdim edildi..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ