Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Azmi Milli Bölgesi yeniden hayat buluyor

Azmi Milli Bölgesi yeniden hayat buluyor
  • 10.11.2015
  • 1.208 kez okundu

Çok uzun yıllar Türkiye’ye un üretimi konusunda hizmet veren ve tarihi bir niteliğe sahip olan Azmi Milli, Aksaray Belediyesi’nin dev projesiyle yeniden hayat buluyor..

, Un Fabrikası’nı ve bölgeyi yeni baştan tasarlayacak olan projeyi hayata geçirmek için gerekli görüşme ve teknik analizleri tamamlama aşamasına geldi.

AZMİ MİLLİ BÖLGESİ, TARİH KORUNARAK MODERNLEŞECEK

Mevcut hali son derece karmaşık olan bölge, bütünüyle bir değişimden geçecek. Bir sanayi müzesine çevrilen fabrikanın etrafı, sosyal pek çok donatıyla zenginleştirilecek. İçerisinde yeşil alanların da olacağı Azmi Milli projesin de kadınlar, çocuklar ve engelliler için özel bölümler yer alacak. Bugüne kadar şehirde yapılan en büyük çalışmalardan birisi olacak olan projeyle, bir tarih adası da ortaya çıkacak. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi köprüler, konaklar, medrese ve hamamı bünyesinde barındıran bölge, icra edilecek projeyle Aksaray’ın değişen yüzü konumuna gelecek.

Tarihe duydukları derin bağlılığın bir yansıması olacak çalışmanın, Aksaray’ın geçmişiyle geleceği arasında köprü kurmak anlamına da geldiğinden söz eden Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, projenin içerisinde sosyal ihtiyaçları karşılayabilecek modern detayların olacağını, bununla birlikte tarih dokusunun da en üst ölçüde korunacağını belirtti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ