Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Belediye Başkanı Yazgı’nın Öğretmenler Günü mesajı

Belediye Başkanı Yazgı’nın Öğretmenler Günü mesajı
  • 24.11.2015
  • 917 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, öğretmenlik mesleğinin saygı gösterilen bir meslek olduğunu söyleyip Öğretmenlerin de her zaman öğrencilerin ve toplum tarafından örnek alınan kişiler olduğunu belirtti..

Başkan Yazgı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yazgı, öğrencilerin ilimle buluşması noktasında öğretmenlerin çok önemli bir rol üstlendiğini belirtip “Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Çünkü bizler; ilim ve irfan sahibi kimselere hürmet ederiz. Bütün bunların yanından Öğretmenler tahammül ve sabır sınırının çok üstünde mesleğini icra ederler ki, Öğretmen dediğimiz de aklımıza ilk önce aşk gelir, sevda gelir, çünkü bu meslek fazlaca fedakârlık ister” diye konuştu.

Öğretmenlerin toplumda rol model görevi üstlendiğinin de altını çizen Başkan Yazgı, mesajının devamında “Öğretmenlik daima toplumda önde gelen ve örnek alınan kişiler olmuşlardır. Öğretmen yeri geldiğinde çocuklar için anne ve babadan daha fazla örnek alınan, taklit edilen kişiler olmuşlardır. Öğrencilerine sadece bilgi vermekle kalmayıp onları geleceğe hazırlayan değer yargı ve kültürlerin elçileri olmuşlardır. Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ