Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Ben de Varım Tiyatrosu ekibine büyük ilgi!

Ben de Varım Tiyatrosu ekibine büyük ilgi!
  • 01.05.2016
  • 1.346 kez okundu

Aksaray Devlet Hastanesi Psikiytatri Uzmanı Doktor Basri Köylü’nün şizofreni hastalarını topluma kazandırmak için kurduğu ve şizofreni hastalarının oynadığı Ben de Varım Tiyatrosu 27.Uluslararası Ankara Film Festivaline katıldı..

Koordinatörü İnci Demirkol, Bende Varım Tiyatrosu ekibi Doktor , Gazeteci Gökten Öztürk, Şizofreni Hastası Çapan Altınsoy-Tansel Ada ve Kameraman Sinan Koç’un katıldığı festivalde Ben de Varım standına çok sayıda sanatçı ve yönetmen uğramadan geçmedi.

Sinema oyuncusu Beren Saat-Tiyatrocu Yılmaz Erdoğan-Aytaç Arman Yönetmen Ali Murat Akay, Ankara’nın ünlü psikiyatri doktoru ve Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Dilek Türkoğlu, ünlü sanatçı ve televizyoncu Ayhan Sicimoğlu’nun menajeri Gülbaba müzik şirketi sahibi Serhan Lokman projemize büyük ilgi ve alaka gösterdi. İngiliz gazeteci Claire Heffron Doktor Basri Köylü ile görüşerek ben bu projenin İngiltere’de gönüllü elçisi olacağım dedi

Uluslararası Ankara Film Festivali program başlamadan önce salona giren Beren Saat ve Yılmaz Erdoğan ile Aksaray Yenigün Gazetesi olarak röportaj yaptık.Beren Saat ve Yılmaz Erdoğan’a “Ben de Varım “tiyatrosunun dvd sini veren  Şizofreni Hastası Çapan Altınsoy Beren Saat-Yılmaz Erdoğan’dan  çok büyük ilgi ve alaka gördü.Sinema Sanatçısı Beren Saat “Yapmış olduğunuz iş gerçekten harika. İstanbul’a döndüğümde DVD nizi seyredeceğim. Bu konuda üzerime ne düşerse sizlerle görüşelim bunu değerlendirebiliriz. Şizofreni hastalarının tiyatro  yaparak kendilerinin tedavi olması süper. Psikiyatri  Doktorunuz ve Projenin mimarı  Basri Köylü’yü tebrik ederim ve başarılarınızın tüm dünyaya duyulmasını isterim” dedi.

Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Yılmaz Erdoğan “ Tiyatro benim alanım ve sizin böyle anlamlı bir çalışma yapmanız harika. Menajerim Ömer Bey’e DVD’nizi verdim ve İstanbul’da bu konuyla ilgi mutlaka bir değerlendirme yapacağız. Doktorunuz Basri Bey gerçekten çok çılgın biri onun bu çalışmasını yürekten tebrik ediyorum canı gönülden kutluyorum “ dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ