Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır ?
  • 10.05.2016
  • 545 kez okundu

Burun estetiği ameliyatı, günümüzde görüntüsü itibariyle burnundan rahatsız olan pek çok kişinin tercih ettiği ameliyat yöntemlerinden bir tanesidir. Bu ameliyat ile buruna yeni bir şekil kazandırılır. Yapılan burun ameliyatı ile burun büyütme, küçültme, burun ucu kaldırma ya da kemik alınma gibi işlemler yapılır.

Burun estetiği sırasında kullanılan anestezi yöntemi geneldir. Ameliyat süresi anestezi alma süresinden uyandırılmaya kadar toplam da 1 2 saat arasında sürmektedir. Ameliyattan sonra hastaların hastane de yatmasını gerektirecek bir durum yoktur. Hasta 2 3 gün içerisinde normal hayatına dönebilir.

Meme estetiği operasyonları sanılanın aksine acısız operasyonlardır. Meme estetiği esnasında genel anestezi yapılmaktadır. Ameliyat esnasında, meme altından ve en sık meme başı etrafından 4 cm kesikler açılmaktadır. İçi sıvı silikon dolu protezler, göğüs kasının arkasına ya da meme dokusunun altına yerleştirilmektedir. Ameliyat esnasında farklı protez tipleri kullanılmaktadır. Bu protez çeşitleri arasında en fazla tercih edilen damla şekilli protez olmaktadır.

Meme estetiğinde büyütme, küçültme ve dikleştirme operasyonları gerçekleştirilmektedir. Meme büyütme operasyonu geçiren bireyler meme dikleştirme ya da küçültme operasyonuna da başvurabilmektedir.

Meme küçültme operasyonlarını günlük yaşamında sıkıntı çeken bireyler tercih etmektedir. Göğüs gelişimini tamamladıktan sonra bu operasyonlar yapılabilmektedir fakat ciddi problemler yaşayan genç kızlar için de bu operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Meme dikleştirme operasyonu ise meme küçültme operasyonuna göre daha küçük cerrahi bir işlemdir. Meme dikleştirme operasyonunda meme başının etrafında yer alan koyu renkli alan küçülür ve meme hacmi uygun olan bireyler için meme dikleştirme operasyonu gerçekleştirilir.

Saç ekimi uygulamalarında işlemler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Saç ekimi ilden ile farklılık göstermektedir. Saç Ekimi fiyatları saç dökülmesinin nedeni ve ekilecek saç miktarı gibi etmenlerden dolayı da farklılık göstermektedir. Özel sigortalar ve devlet kurumları tarafından karşılanmadığı için bireyler kendi maddi imkanları ile karşılamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ