Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

Çeyrek Altın Fiyatı

Çeyrek Altın Fiyatı
  • 19.04.2016
  • 979 kez okundu

Altın yirminci yüzyılın sonlarına kadar para olarak kullanılmıştır. Günümüzde de halen yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Altın için uzmanlar güvenilir liman benzetmesini yapmaktadır. Döviz yatırımının son zamanlarda riskli olmasının ardından altın yatırımları daha çok ilgi görmeye başlamıştır.

Türkiye gelişmekte olan bir ülke olduğu için altın yatırımı yapmak isteyenler genellikle çeyrek altını tercih etmektedir. Bunun sebebi ise çeyrek altın fiyatının diğer altın fiyatlarına göre daha uygun olmasıdır. Aynı şekilde günümüzde bankalarda açılan altın hesaplarındaki ilgide giderek artmaktadır. Çeyrek altın, halk arasında küçük altın olarak da adlandırılmaktadır. Ülkemizde düğün, nişan gibi bir çok etkinliklerde takıldığı gibi özel günlerde de hediye olarak verilmektedir. Çeyrek altın piyasada iki tür üzerinden fiyatlandırılır. Bunlar yeni tarihli ve eski tarihli olarak adlandırılmaktadır.

Menkul.com Altın Fiyatları sayfasında altınlarla ilgili tüm bilgilere ulaşabilir, fiyatlarını anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca altın çevirici gibi birçok aracımızı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Altın grafikleriyle ise çeyrek altında dahil bütün altın çeşitlerinin fiyatlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bunlar gibi birçok servisten faydalanmak için sitemizi ziyaret ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ