Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

Danfoss Sürücüler Nasıl Seçilir?

Danfoss Sürücüler Nasıl Seçilir?
  • 21.06.2018
  • 246 kez okundu

AC Sürücüler, fabrika otomasyon sistemlerimizin en önemli elamanlarından biridir. Öyleki bugün geldiğimiz noktada doğru sürücü enerji verimliliğini etkileyen önemli unsurların başında gelir. AC Sürücüler temel olarak, elektrik motorlarını doğru bir şekilde sürülmesini sağlayarak, hız kontrolü yaparlar. AC Sürücüler, temel olarak güç elektroniğinin gelişmesi ile kullanılmaya başlanmıştır. Frekans kontrolü yapan bu cihazlar temel olarak, hız ayarı yaparak maksimum verimlilik sağlar.

Elektrik motorlarının, fan ve pompalarının hızları düzenli olarak kontrol edilir ve yüke göre değişiklik gösterir. İşte yükle hız arasındaki dengeyi Danfoss sürücüler sağlar. Danfoss sürücüler, kolay ve hızlı kurulumunun yanında fabrika otomasyonuna tam entegre olması ile ünlüdür. Ethernet, Profinet, Profibus, BACnet ile uyumludur. Bu uyumluluk sayesinde bir Danfoss frekans kontrol cihazını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Arıza olduğunda kolaylıkla müdahale edebilirsiniz. Özellikle bina otomasyon sistemlerinde HVAC yani iklimlendirme, soğutma cihazlarının sürekli kontrol edilmesi gerekir. Bu noktalarda Danfoss özel seri, cihazlarımızla HVAC sistemlerinde entegrasyon sağlayabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise su arıtma tesislerinde AC sürücü kullanımıdır. AC Sürücüler, su arıtım noktalarında suyun kalitesini dahi etkileyebilirler.  Danfoss, özel soğutma yapısı ile, sürücülerde aşırı ısınmanın önüne geçer. Sürücülerde kulanılan özel yapı sayesinde, harmonik oluşumunu sınırlar. Çoğu fabrikada gördüğümüz sürücü kaynaklı aşırı harmonik sorunu, bu marka sürücülerde görülmez. Bir diğer önemli unsur ise sunulan DC link teknolojisidir.

Danfoss sürücüler, uzun yılların tecrübesi ve sektörel çözümleri ile ön plana çıkmaktadır. Tekstil sektöründen, su arıtmaya birçok alan için özel çözümler sunan, bu sürücü serisi özellikle düşük harmonik oluşturması ve ısınma problemi çıkarmaması ile ünlüdür. Tekstil sektöründe biriken pamuk çoğu zaman sürücülerde yangına neden olur. Danfoss sürücülerde bu yoktur, çünkü yangın önleyici özelliği vardır. Sizlere önerimiz doğru ürün seçimi için uzman mühendislerimizden destek almanızdır.

Kaynak: http://miksendustri.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ