Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Düğün Organizasyon Şirketleri

Düğün Organizasyon Şirketleri
  • 10.02.2016
  • 1.899 kez okundu

Evlilik düğünleri, çiftler için hayatlarının en önemli organizasyonlarının başında geliyor. Özellikle bayanlar daha küçük yaşlarda nasıl bir düğün organizasyonuna sahip olmak istediklerini tasarlayıp hayaller kuruyorlar. Evlenmeye karar veren çiftler genellikle düğünlerini yaz aylarında yapıyorlar. İlkbahar ayları geldiğinde de düğün telaşı yavaş yavaş başlıyor. Bir düğün organizasyonun kusursuz olması için birçok etmen var. Bu etmenleri de tek tek düşünüp hepsini belirlemek ve o gün geldiğinde hepsinin sorunsuz bir biçimde işlemesini sağlamak oldukça zor bir iş. Genellikle kişiler ilk kez evlendikleri için de herhangi bir tecrübeye sahip olmaları mümkün olmuyor. Bu sebeple de sürekli olarak unutulan ya da aksayan organizasyon basamakları oluyor. Bu durumlara düşmemek için çiftler son dönemde düğün organizasyon şirketleri ile çalışıyor. Bu şirketler bir düğün organizasyonun ilk adımından son adımına kadar her basamağı planlayıp uygulayabiliyorlar.

Düğününüz için bir organizasyon firması ile çalışmaya karar verdiğinizde ilk olarak bu firmayı belirlemeniz gerekiyor. İnternet çağında yaşadığımız düşünülürse internette her firma için bilgiler ve yorumlar bulmak mümkün. Daha önce bu firmalarla çalışan kişilerin tecrübelerinden yararlanarak kişiler, birlikte çalışacakları organizasyon firmalarını belirleyebilirler. Firma belirlendikten sonra ilk aşamada düğün organizasyon şirketleri ile aranızda uzun sohbetler başlar. Sizler firmalara aklınızdaki düşünceleri, bütçenizi ve tarzınızı firmalara belirttiğinizde onlarda planlarını bu doğrultuda yaparak sizlere bu planlara uygun projeler sunarlar. Çiftler bu organizasyonun her basamağında karar verme yetkisine sahip olan taraftır. Firmalar organizasyon planlarını çiftlere sunduklarında çiftler istedikleri her şeyi değiştirebilirler. Bu firmalar yalnızca o organizasyonları kusursuz bir biçimde uygulamakla görevlidirler.

Bir organizasyon şirketiyle birlikte düğünün birçok basamağı belirlenmektedir. İlk olarak düğünün yapılacağı mekân belirlenir. Sonrasında ise çiftler davetli listelerini hazırlayarak bir davetiye şablonu beğenirler. Daha sonra da davetiyeler üretilerek gerekli yerlere dağıtılmaya başlar. Sıradaki adım ise düğün konseptinin belirlenmesidir. Konsept çerçevesinde kullanılacak olan sesler, ışıklar, masalar, görüntü sistemleri, platform gibi birçok etmen bulunur. Bunların tamamına çiftler kendileri karar verebilir. Bu işlemlerden sonra gelin çiçeği, düğün arabasının belirlenmesi ve nikâh şekeri tasarımları belirlenir. Düğün fotoğrafları, düğünün videoya çekilmesi için sistemler ayarlanır. Müzikli düğünler için orkestra ve sanatçılar belirlenir. Düğünün olacağı bölgede ki hostes ve güvenlik görevlilerin vereceği hizmetler çiftlere aktarılır. Bunlar ve birçok basamak düğün organizasyon şirketleri ve çiftler arasında belirlenerek düğün gününde organizasyon şirketi tarafından uygulanır.

Düğünün en önemli ayrıntılarından biri ise düğün fotoğrafçısı seçmektir. Piyasada çok uygun fiyata düğün fotoğrafı çeken aslında fotoğrafçı olmayan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu yüzden çok daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Ünlü Düğün Fotoğrafçısı Eray Hacıosmanoğlu konuyla ilgili olarak, referans ve albüm kalitesinin bir baz oluşturabileceğine değinmiştir. Aynı zamanda dış çekimlerde düğün fotoğrafçının ışık bilgisi de oldukça önemlidir. Düğün gününüzden farklı bir günde fotoğraf çekimi için organizasyon şirketinizle günün takvimi değerlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Bünyamin Pınar dedi ki:

    Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

YORUM YAZ