Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Emlak, İlan Reklam ve Çevre Vergisi’nde 2.taksit ödemeleri başladı

Emlak, İlan Reklam ve Çevre Vergisi’nde 2.taksit ödemeleri başladı
  • 12.11.2015
  • 994 kez okundu

Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Aksaray Belediyesi sınırları içinde sahibi olan vatandaşlarımızın ve işyeri sahiplerinin Temizlik İlan Reklâm vergileri 2. Taksiti Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü veznelerinden ve www.aksaray.bel.tr adresine girerek e- belediye sisteminden vergilerini kolaylıkla yatırabileceği gibi 238378 numaralı posta çeki hesabından ödeme imkânına da sahiptir. Ayrıca Vatandaşlarımız  Kredi Kartı ile de borçlarını ödeyebilirler. Bilindiği gibi evlerden çevre temizlik tahsili su faturalarıyla tahsil edilmekte, ancak işyerlerinin çevre temizlik vergileri ayrı olarak belediyemizce tahsil edilmektedir. Bu nedenle işyeri sahibi vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz ve cezalı duruma düşmeden vergilerini yatırmalarını sağlıyoruz.’ dedi.

Vatandaşlarımızın geçmiş yıllara ait birikmiş Emlak, Çevre Temizlik, İlan vergilerini de aynı yukarda belirtilen şekilde yatırabileceklerini belirten Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik; ‘Vatandaşlarımızdan ricamız vergilerini süresi içerisinde son gün olan 30.11.2015 PAZARTESİ’’ Gününe bırakmadan bu günler içinde yatırmalarıdır. Vatandaşlarımız vergilerini zamanında yatırırlarsa son günlerde izdiham nedeniyle vergilerini yatırırken zorluk çekmezler.”  dedi.

Ayrıca Vatandaşlarımız gayrimenkul alımlarında Belediyemize yeni beyan vermekle yükümlüdürler. Tapu ve nüfus cüzdan fotokopileriyle Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırabilirler

Yeni alınan gayrimenkul ile ilgili beyanname işlemleri o yılsonuna kadar verilmelidir. Aksi halde vatandaşlarımız usulsüzlük ve vergi ziya cezası ödemek zorundadırlar.

Satışlardan dolayı vatandaşlarımız vergilerini düşürerek, mükellefiyetlerini sona erdirebilirler.

Yeni açılan işyerlerine ait Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri için beyanname ve bildirim vermek zorundadırlar. Adres değişikliği yapan veya işyerlerini kapatan mükelleflerimiz Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler.

Açıklamada son olarak Vergilerini zamanında yatırmayanların gecikme zammı ödemek zorunda kalacağı bilgisine yer verildi..

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ