Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Eskil’de TEOG sınavlarına hazırlık toplantıları yapıldı

Eskil’de TEOG sınavlarına hazırlık toplantıları yapıldı
  • 07.11.2015
  • 1.231 kez okundu

Aksaray’ın Eskil İlçesinde, İlçe Kaymakamı Mustafa İlhan, Eskil Yatılı Bölge, Eskil Merkez, Eskil İmam Hatip Ortaokullarını ziyaret ederek, TEOG sınavlarına hazırlık toplantıları gerçekleştirdi..

Okul ziyaretlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürleri ve öğretmenler ile toplantı gerçekleştiren Eskil Kaymakamı öğrencilerle de yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti. Eskil Kaymakamı ziyaret ettiği okullarda yaptığı toplantılarda yaklaşan TEOG sınavları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kaymakam İlhan yaptığı değerlendirmelerde, eğitim-öğretimde başarı artırma yöntemlerinin, TEOG kurslarının başarıya etkisinin iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi. Öğrencilerin kapasitelerinin ne kadarını kullandıklarını iyi tespit etmek gerektiğini ve bu tespitler neticesinde sınıf bazlı değil her öğrenciye dönük çalışma yapılmasının daha doğru olacağını belirten Eskil Kaymakamı, “Kasım sonunda gerçekleşecek ilk TEOG sınavlarında öğrencilerimizin 2 aylık müfredattan sorumlu tutulması öğrencilerimiz açısından bir avantajdır, çünkü Nisan ayındaki geniş müfredattan yapılacak sınavla eşdeğer puana sahiptir. Bunun öğrencilere ve velilere iyi anlatılması gerekir. Öte yandan TEOG’la ilgili okullarda yapılan hazırlıklar ve çalışmalar mutlaka kayıt altına alınmalı. Özellikle bizim ilçemiz gibi taşrada bulunan okullarda öğretmen ve idareci değişimi sık yaşandığından, gelecek yılların öğretmen ve idarecileri kendinden önce yapılan bu çalışmalardan istifade edecekler ve okullarda TEOG kurumsallaşması sağlanacaktır ” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ