Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

Giresun’dan öğrenciler Rektör Şahin’i ziyaret etti

Giresun’dan öğrenciler Rektör Şahin’i ziyaret etti
  • 17.05.2016
  • 955 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, coğrafi olarak Türkiye’nin ortasında bulunan Aksaray’ın, pek çok bakımdan Türkiye ortalamasını temsil ettiğini söyledi..

Öğretim Görevlisi Refik Yılmaz, okul çalışanları ve öğrenciler, Rektör Şahin’i makamında ziyaret etti.

Konuklarını Senato Salonu’nda ağırlayan, Aksaray ve ASÜ hakkında bilgiler veren Prof. Şahin, dikey geçiş düşünen öğrencilere ASÜ’nün doğru bir tercih olacağını söyledi. Aksaray’ın çeşitli medeniyetlere beşiklik eden bir kent olduğunu, özellikle öğrenciler için pek çok avantaj içerdiğini dile getiren Rektör Şahin, “Aksaray gerek sosyal yapısı, gerek kültürel zenginliği, gerekse bir öğrencinin ekonomik şekilde öğrenim hayatını tamamlayabilmesi açısından son derece ideal bir şehir. Üniversitemiz de yeni fakülte, bölüm ve programlarla, laboratuvar imkânlarıyla, gelişen akademik kadrosuyla hızlı şekilde büyüyor. Şehir, gelişen sanayisi ile okul bittikten sonra istihdam olanakları bakımından da büyük bir potansiyele sahip” dedi.

ASÜ tanıtım filminin de izlendiği ziyaretin son bölümde Rektör Şahin, öğrencilere çok çalışmaları ve kendilerini nitelikli şekilde geliştirmeleri önerisinde bulundu..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ