Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Hadis Bilgi Yarışmasında dereceye girenlere ödül

Hadis Bilgi Yarışmasında dereceye girenlere ödül
  • 12.05.2016
  • 1.354 kez okundu

Aksaray Belediyesinin katkılarıyla Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) Türkiye genelinde yapılan Ufka Yolculuk- Hadis Bilgi yarışmasında derece yapanlara özgü ödül töreni düzenlendi..

Aksaray Belediye Tiyatro Salonunda düzenlenen ödül törenin açılış konuşmasını yapan AKÇED Dernek Başkanı Musa Erdoğan, Ufka Yolculuk-4 Hadis bilgi yarışmasının Türkiye genelinde yapıldığını söyledi ve dereceye girenlere Aksaray Belediyesinin katkılarıyla ödül verildiğini açıkladı.

Ufka Yolculuk- 4 Hadis bilgi yarışmasında A,B ve C olmak üzere 3 ayrı kategoriden değerlendirme yapıldığı bildirildi. Bu kategorilerde 100 tam puanla hem Türkiye hemde Aksaray Birincileri Nurçin Özgül, Kadir Baş ve Cemile Görür’e ödüllerini Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve eşi Hasibe Yazgı verdi. Birinciler arasında en küçük yarışmacılardan 9 yaşındaki Nurçin Özgül tam puanla aynı zamanda umre yolculuğu kazandı. Başkan Yazgı, birincilik ödülü verdiği Nurçin Özgül’e “Nurçin’in bu yaşta hem de Hadis bilgi yarışmasında Türkiye Birincisi ve Aksaray Birincisi olması gurur verici. Bizlerin bundan ders ve ibret çıkarması gerekiyor. Ben Nurçin Kızımıza ve kendisini yetiştiren anne ve babasına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3 ayrı kategoride yarışmalarda Aksaray sıralamasında ilk 10’a giren yarışmacılara ödülleri teslim edildi. Ödül gecesinin son bölümünde ilahiyatçı ve imam hatibi Muhammed Uğuz, din ve hadis konulu bir panele konuşmacı olarak katıldı. AKÇED Dernek Başkanı Musa Erdoğan, ödül törenine katkılarından dolayı Başkan Yazgı’ya teşekkür plaketi sundu..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ