Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

Hamidiye Ortaokulu’nda Fen Bilgisi Şöleni

Hamidiye Ortaokulu’nda Fen Bilgisi Şöleni
  • 24.05.2016
  • 1.074 kez okundu

ASÜ Eğitim Fakültesi tarafından “Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi” kapsamında gerçekleştirilen ve ikincisi Aksaray Hamidiye Ortaokulu’na kurulan “Fen ve Teknoloji Laboratuvarı” öğrencilere yönelik düzenlenen gösteri deneyleri ile teslim edildi..

Proje Koordinatörü ASÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın “Nobel” ödülünü kazanmasının ardından makûs talihi yenmek için bir yerlerden başlamaya karar verdiklerini belirtti.

Yürüttükleri “” projesinin ilkini Kutlu Ortaokuluna kurup, törenle teslim ettiklerini ve projenin farklı boyutları olduğunu dile getiren Yılmaz, “Bunlardan birisi öğretmen adaylarının toplumla işbirliği içinde olmasını gerektiren ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersinin gerçekleşmesidir. Malum olduğu üzere Türkiye’de, Temel Bilimlere olan ilgi giderek düşüyor. Bu ilgiyi canlandırmak da çalışmamızın bir diğer boyutu. Üçüncü olarak, öğrencilerin kendilerini takdim etme, hayırlı işlere vesile olma ve şehir eşrafını bu işe kanalize etmesini sağlamak ve son olarak Üniversite-Milli Eğitim Müdürlüğü-Toplum işbirliğini daha da geliştirmektir. Projeden uduğumuz amacımızı gerçekleştirmede bizlere destek veren işadamlarına, hayırsever kadınlara, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve projede gönüllülük esasına dayalı çalışan Fen Bilgisi Öğrencilerimize teşekkür ederim ” dedi.

Yürütülen projeye hayırsever işadamlarının yanı sıra, kermesler vasıtasıyla hayırsever hanımlar da destek verdiler.
Yapılan konuşmaların ardından projede işbirliği sergileyen okul yönetimi ve öğretmenlerine “Teşekkür Belgesi” verildi. Etkinlik, kurulan laboratuvardaki cihazlarla öğrencilere sunulan gösteri deneylerinin ardından sona erdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ