Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Hayatımızı Tehdit Eden Canlılar

Hayatımızı Tehdit Eden Canlılar
  • 18.03.2016
  • 790 kez okundu

Gündelik yaşamda çoğu zaman farkına varmasak da, aslında hayatımızı tehdit eden canlılar ile iç içe yaşıyoruz diyebiliriz. Bu canlılar genellikle göz ile göremeyeceğimiz, görsek de fark edemeyeceğimiz canlı türleridir. Bu tehdit içeren canlı türleri insan hayatına sık sık dahil olsa da insanlar tarafından zararsız olarak görülebilmekte ve bu yüzden de görmezden gelinebilmektedir. Aslında büyük tehlikelere ve tehditlere yol açan bu canlıları hayatımızdan çıkarmak bizlere sağlık açısından büyük bir ivme kazandıracak, daha sağlıklı bir yaşama adım atmamızı sağlayacaktır.

Hayatımızı Tehdit Eden Başlıca Canlılar

Gündelik yaşamımızda sıkça rastladığımız fakat çoğu zaman fark edemediğimiz hayatımızı tehdit eden canlılar arasında başlıca bit, pire, zararlı bakteriler, tek hücreli canlılar gösterilebilir. Özellikle pire, küçüklüğü sayesinde her zaman insan gözünden kaçmakta, ancak somut olarak bir tehlike yarattığı zaman insanların dikkatini çekebilmektedir. Pire yapısı itibari ile yapışkan ve dağılımcıdır. Eğer uzun süre böcek ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlanmamış ve pireye ev sahipliği yapan bir eve girdiyseniz, veya üzerinde pire bulunan bir insan ile yakınlaştıysanız size de sıçraması olasıdır. Eğer böyle bir durumda iseniz derhal Avrupa yakasında ilaçlama firmalarını araştırmasına girip yapmanız gerekenleri bir an önce yapmalısınız. Pirenin nasıl yok edileceğine dair bir kaç pratik ipucunu sizlere sunuyoruz.

  • Evinizi sık sık süpürge ile temizleyin ve kimyasal ilaçlar kullanarak vileda ile üzerinden geçmelisiniz.
  • Tüm dantel, mobilya örtüleri ve kıyafetleri haftalık olarak düzenli olarak yıkamalısınız.
  • Mümkün olduğunca evcil hayvan beslememeye özen göstermelisiniz.
  • Eğer evcil hayvan besliyorsanız aşılarını tam olarak yaptırıp düzenli olarak özel şampuanlarla temizlemelisiniz.

hayatimizi-tehdit-eden-canlilar

Doğru Yapılan İlaçlama ile Kurtuluş Mümkün

Eğer evinizde üstte yazdığımız önlemleri aldıysanız ve buna rağmen hala bit, pire, kalorifer böceği, hamam böceği gibi istenmeyen canlılar var ise derhal ve vakit kaybetmeden bir ilaçlama şirketine başvurmanız gerekmektedir. Özellikle İstanbul’da böcek ilaçlama zeytinburnu uygulaması ile ilaçlama işlemi yaptırarak istemediğiniz böceklerden kurtulabilirsiniz. Bu sayede gerek temizlik açısından gerek ise sağlık açısından oldukça rahat edip hayatınızı ve sağlığınızı tehdit eden istenmeyen canlılardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ