Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Hayırsever işadamı Semt Polikliniği yaptıracak

Hayırsever işadamı Semt Polikliniği yaptıracak
  • 26.04.2016
  • 1.741 kez okundu

Aksaray Belediye tarafından Fatih Mahallesi’nde sağlık tesisi için tahsis edilen arsaya yem, un, tarım ve hayvancılık ticareti yapan işadamı Muzaffer Çakır, tarafından semt polikliniği yapılıyor..

Yapılacak semt polikliniğine ’ın ismi verilecek. Muzaffer Çakır, yer tahsisi yaptığı için Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekteri Himmet Durgut, Fatih Mahallesine yapılacak semt polikliniğinin yapımı üstelenecek İşadamı Muzaffer Çakır ve oğlu ile Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti.

Başkan Yazgı, daha öncesinde meclis kararıyla Fatih Mahallesine sağlık tesisi için arsa tahsisi yapıldığını hatırlattı ve “Daha önceki aylarda almış olduğumuz meclis kararı uyarınca Aksaray Devlet Hastanesine bağlı bir yapılması için arsa tahsisi yapmıştık. Yapımını üstlenecek Muzaffer abimizden Allah razı olsun. Ben şimdiden kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Bu poliklinikte ismi sonuna kadar yaşayacak inşallah, hayır duaları almış olacak” dedi.

Fatih Mahallesinde ikamet edenlerin Devlet Hastanesine gelmekte zorluk yaşadığını söyleyen Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekteri Himmet Durgut, “ Muzaffer Çakır amcamızın destekleriyle Aksaray Devlet Hastanesine bağlı yeni bir Semt polikliniği inşa edilecek. Muzaffer Çakır amcamızın ismi verilecek semt polikliniğinde hastalara damlayan her serumdan, yapılan her tedaviden, sarılan her yaradan, dindirilen her sızıdan bunun ecri sevabı inşallah hayırsever büyüğümüz ve çocukları faydalanacak” dedi.

Yapılacak semt polikliniğin sabah 08:00 gece 24:00 saatlerinde arasında açık olacağı Diş ünitesi, röntgen, tahlil, tetkik laboratuvarları başta olmak üzere ayaklı tedavin in gerektirdiği her türlü ekipmanlar hazır halde bulunacak.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekteri Himmet Durgut, Aksaray Belediyesi desteğinin sadece semt polikliniğinin yapılmasında değil her alanda gördüklerini söyledi ve Başkan Yazgı’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Babası Muzaffer Çakır adına konuşan Adnan Çakır, “Son yıllarda Aksaray’da sağlıkta önemli gelişmeler vardı buna bağlı olarak belediyemizde uygun hizmetler yaptılar. Bizde gücümüz yettiğince yardım edelim istedik. Sağ olsun Belediye Başkanımızda bize uygun bir yer ayarladı. Himmet Hocamız öncülünde İnşallah en kısa sürede bu semt polikliniğini bitirip vatandaşımızın hizmetine sunmayı istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Yazgı, hayırsever işadamı Muzaffer Çakır ve oğullarını bu anlamlı yardımdan dolayı tebrik ve teşekkür etti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ