Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,02 / Satış: 4,04
€ EURO → Alış: 4,98 / Satış: 5,00

İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri başladı

İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri başladı
  • 09.11.2015
  • 983 kez okundu

İl Genel Meclisi 2016 Yılı Bütçe Görüşmeleri toplantıları devam ediyor. İlk olarak İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ve Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün bütçeleri görüşülerek kabul edildi..

2016 mali yılı bütçe tasarısının görüşmeleri öncesi bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı M.Muammer Tüzün, meclisin 2016 yılı bütçesinin 90 milyon TL olarak öngörüldüğünü kaydetti. İl Genel Meclisi’nin 20 gün sürecek olan 2016 yılı bütçesi görüşmelerinin başladığını belirtti. Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün, 2015 yılının ilçe ve köylerdeki yatırımlarda büyük başarı sağladıklarının altını çizdi ve emeği geçenlere de teşekkür etti.

Tüzün konuşmasında; “Başta kurumlarımızın idarecisi olmak üzere tüm çalışanlarına ve yöneticilere teşekkür ediyorum ve bize sürekli destek olan her zaman yanımızda hissettiğimiz ilimizin Valisi Şeref Ataklı ve İl Genel Meclisi üyelerimize de teşekkürü ayrı bir borç biliyoruz. Meclis olarak bütünlüğümüzü bozmadan Aksaray’ın meselelerine birlikte karar vereceğiz. Amacımız Aksaray’a hizmet etmektir. Köylerimizi daha müreffeh düzeye çıkarmaktır. Gün birlik ve beraberlik günü, memlekete hizmetin en iyisini yapmanın günüdür diye düşünüyorum” diye konuştu.

Bütçe görüşmelerinin ilki İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 1.510.000.00 Tl. olarak belirlenen bütçesi oylanarak kabul edildi. Daha sonra İl Özel İdaresi Plan Proje ve İnşaat Hizmetleri Müdürlüğünün 17.655.000.00 Tl ödeneği oylanarak kabul edildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ