Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,63 / Satış: 5,65

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları yoğun geçecek

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları yoğun geçecek
  • 03.11.2015
  • 938 kez okundu

Bütçe, Performans planı ve Çalışma programının görüşüleceği kasım ayı yoğun toplantı gündemine başlayan İl Genel Meclisi, ilk birleşimde İl Genel Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün’ün başkanlığında toplantısına başladı..

İl Genel Meclis Başkanı M., iyi dilek ve temennileri ile başlayarak devam eden birleşimde 2015 yılı Ekim ayı tutanak özetinin okunarak oylanması neticesinde gündemin 3. Maddesinde bulunan Aksaray İl Özel İdaresinin 2016-2018 Mali yılı Taslak Bütçesi ve 2016 mali yılı performans planı hususunun görüşülerek Plan Bütçe Komisyonuna havale edilirken , 2016 yılı taslak bütçesinin 90 Milyon Tl olarak gerçekleştirileceği ve bu ödeneğin ağırlıklı kısmının İl Özel İdaresi Yol ağında bulunan 2 ana arter yolun sıcak asfalt yapılacağı ve 2000 kişilik Öğrenci yurdu yapımında kullanılacağı bildirilerek bütçe hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ bütçe ile genel bilgi vererek meclis üyelerini bilgilendirdi.

İl Genel Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün, ‘’Kasım ayı itibariyle bütçe görüşmelerine devam edeceğiz. 2015 yılında yaptığımız hizmetlerde ayrım yapmadan Aksaray’ın her köşesine hizmetlerimizi götürdük. Şehirde ne varsa kırsal alanda yaşayan halkımızın da aynı hizmetlerden faydalanmasını sağladık. örnek projelere imza attık. Burada görünen büyük bir başarı vardır. Bu da özel idaremizin çalışanlarının ve İl Genel Meclisi üyelerimizin yoğun temposuyla bu noktaya geldiğimizi görmekteyiz. Ama biz bunu yeterli görmüyoruz. Her geçen gün özel idaremizin hem kaynaklarını artırmak ve bu kaynakları artırırken de vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak amacındayız. 2016 yılında da yine örnek projelerle Aksaray’ı büyütmeye ve hizmet üretemeye devam edeceğimize inanıyorum.’’ Dedi.

Gündemin diğer maddeleri Meclis oylamasına sunularak ilgili komisyonlara havale edilerek birleşime Salı günü devam edilmek suretiyle birleşim son buldu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ