Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,48 / Satış: 3,50
€ EURO → Alış: 4,17 / Satış: 4,19

İlknur İnceöz: Türkiye karşıtlığının kaynağı Erdoğan fobisi

İlknur İnceöz: Türkiye karşıtlığının kaynağı Erdoğan fobisi
  • 12.03.2017
  • 982 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Almanya’nın başını çektiği bazı AB ülkelerinin tutumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve güçlü Türkiye fobisinin etkili olduğu gerçeği ortadadır.” dedi.

ve , “’nın başını çektiği bazı AB ülkelerinin tutumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve güçlü Türkiye fobisinin etkili olduğu gerçeği ortadadır.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Almanya başta olmak üzere, bazı AB ülkelerinin Türkiye karşıtı politikalarını ve bakanların bu ülkelerde konuşma yapmalarının engellenmesi”ne ilişkin, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesi, özellikle yurt dışındaki seçmenlere yönelik çalışmaların engellendiğini, Almanya başta olmak üzere, kendisini demokrasinin beşiği olarak tanımlayan AB ülkelerinin çabaları ve bu yönde alınan yasaklama kararlarını eleştiren İnceöz, “Bütün bu olanlar ‘evet’ denilmesinin ne kadar önemli olduğunun açık bir göstergesi.” ifadesini kullandı.

“Duyulan rahatsızlığı gözler önüne serdi”

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, şunları söyledi:

“Almanya’nın başını çektiği bazı AB ülkelerinin bu tutumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve güçlü Türkiye fobisinin etkili olduğu gerçeği ortadadır. Türkiye karşıtlığının zirve yaptığı bu ülkelerde, PKK’ya destek veren malum siyasi çevrelerin ‘hayır’ kampanyaları için bütün imkanlarını seferber eden Almanya’nın işi daha da ileri götürerek, devlet televizyonu vasıtasıyla açıktan Türkiye karşıtı propagandası yapması akıllarda büyük soru işareti bırakmıştır. Alman yöneticilerin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamaları ve Alman medyasının bu yöndeki kışkırtıcı yayınları da ülkemizin 16 Nisan’da oylayacağı Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminden duyulan rahatsızlığı bütün çıplaklığı ile gözler önüne sermiştir..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ