Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

İş davalarında yaşanan temel sorunlar ATSO’da anlatılacak

İş davalarında yaşanan temel sorunlar ATSO’da anlatılacak
  • 17.11.2015
  • 992 kez okundu

İş davalarında yaşanan temel sorunlar Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda anlatılacak..

İşverenlerin iş davalarında yaşamış oldukları temel sorunlar, işyeri denetimlerinde karşılaşılan sorunlar ve eksikliler gibi birçok hukuksal konular Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının ( ) ev sahipliğinde düzenlenecek olan panelde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişi Bülent Yıldırım tarafından işverenlere anlatılacak.

19.11 2015 Perşembe günü saat 18.00’da ATSO Konferans salonunda gerçekleşecek olan panele tüm üyeleri ve vatandaşları davet eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı , panele ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşverenlerin birçok defa yaşamış oldukları hukuki sorunların önüne geçebilmek adına önemli bir panel olduğunu belirten Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Günümüzde işverenlerimiz en çok iş davalarıyla karşılaşmaktadırlar. Bu tür hukuki olayların başında ise işyeri denetimlerinde karşılaşılan sorunlar ve eksikliler, İş sözleşmesi yapılırken yapılan hatalar, Çalışanların zorunlu mesleki yeterlilik belgelerinin olmayışı gibi konular gelmektedir. Bu tür davalarla işverenlerimiz çok sık karşılaşmaktadırlar.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak Odamıza kayıtlı bulunan üyelerimizin ve ilimizdeki işverenlerimizin bu tür olaylarla karşılaşıp zor durumda kalmamaları için önemli bir panel daha düzenliyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişi Bülent Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleşecek olan panelimize tüm üyelerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz” Dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ