Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Kafa Topu Oyunu Çeşitleri

Kafa Topu Oyunu Çeşitleri
  • 12.05.2016
  • 781 kez okundu

Kafa topu oyunlarını bilmeyen yoktur. Koca kafalar ile oynanan bu oyunlar rakip kaleye gol atmak üzerine kuruludur. Futbol oyunlarını seven 7 den 70 e herkesin ya bilgisayar ya da mobil ortamlarda oynadığı Kafa Topu oyunları, en çok oynanan oyunlar arasında yer aldı. Topçu kafaların mücadelesine sahne olan bu futbol oyununda, özellikle kafa vuruşları neticesinde rakipten daha fazla gol atmak en önemli hedeftir.

Peki kafa topu oyunları nasıl oynanır? Kafa topu oyunları giriş ekranında mücadele edeceğiniz takım ve dolayısıyla futbolcuyu seçmektesiniz. Giriş ekranından ilerleyerek maça başladığınızda rakibinizin ataklarına karşı koymak ve mümkün mertebe topu kalenizden uzak tutarak rakip kaleye göndermek en önemli amacınız olacaktır. Bu oyunlarda genelde klavye yön tuşları kullanılır. Sağ ve sol yön tuşları ile kafa topu futbolcunuzu hareket ettirebilirsiniz. Yukarı yön tuşu ile gelen toplara kafa vuruş yapabilir; boşluk (space) tuşu ile de ayakla şut çekebilirsiniz. Oyunun en bilinen karakteristik özelliği kafa şutlarıdır. Dolayısıyla yukarı yön tuşunu çok kullanacağınızı söyleyebiliriz. Rakibinize, kale direklerine veya çatıdaki nesneler çarpan toplar çok tehlikeli olmaktadır. Dolayısıyla topu takip ederek oyuna yön vermek çok mühimdir. Oyun süresi neticesinde rakipten daha çok topu onun kalesine gol olarak kaydedebilirseniz maçı alırsınız.

kafa-topu-oyunu-cesitleri

Kafa topu oyunlarının bir çok çeşidi mevcuttur. Kafa topu oyunlarını Kafa Topu, Kafa Topu 2, Kafa Topu 3 şeklinde numaralandırarak birbirinden ayırt etme cihetine gidilmiştir. İlk versiyon kafa topu oyunları Kafa Topu olarak isimlendirilirken daha gelişmiş özellikleri bulunan veya turnuva maçı şeklinde oynananları Kafa Topu 3 şeklinde adlandırılmıştır. Kafa Topu 3 oyunu ile ilk versiyon kafa topu oyunları arasında her ne kadar büyük farklılıklar olmasa da oyuncu veya takım güncellemesi şeklinde belirgin birkaç farklılığı göze çarpmaktadır. Tüm bu kafa topu oyunlarını derlenmiş şekilde toplu olarak bulabileceğiniz bir siteyi de bu arada belirtmeden geçemeyeceğiz. Kafa Topu Oyunu ismi ile yayın yapan http://www.kafatopuoyunu.com sitesini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kafa topu oyunu sitesinde elbette sadece Topçu Kafalar oyunlarını oynamayacaksınız. Eğitici oyunların yanı sıra dikkatimizi çeken Kepçe Oyunlarını da bulmanız mümkün. Dozer veya kepçeler ile malzeme taşımak isteyenler için dizayn edilmiş bir çok oyunu bu çalışma içerisinde bulmak mümkündür. İçerisinde kepçe yarışları, kamyon yükleme ve dozer oyunları gibi kepçe oyunları barındıran bu kategori işinizi ziyadesiyle görecek niteliktedir. Kepçe oyunlarının yanı sıra eğitsel oyunlar, itfaiye oyunları, dini oyunlar gibi çok faydalı oyunları da bulmanız mümkündür. Tüm bunlar için tekraren belirtmek isteriz ki, Kafa Topu Oyunu sitesini tavsiye ediyoruz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ