Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

Kampüste bisiklet yolları genişletiliyor

Kampüste bisiklet yolları genişletiliyor
  • 29.06.2018
  • 724 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin kampüste bisikletli ulaşıma büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti.

Kampüs içindeki yollarda bisikletli ulaşım için ayrılan bölümlerin genişletilmesine dair başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Şahin, trafik akışının daha sağlıklı şekilde ilerlemesi adına bu çalışmayı önemsediklerini vurguladı. Bisikletin gerek çevreci, gerek sağlıklı, gerekse ekonomik ve pratik bir ulaşım aracı olduğunu, bu nedenle kampüste bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya dair çalışmalara ağırlık verdiklerini kaydeden ASÜ Rektörü, “Çok şükür öğrencilerimiz beklentimizin üzerinde bir ilgi gösterdiler. Hal böyle olunca biz de akıllı bisiklet istasyonlarının ve bisikletlerin sayısını arttırdık. Bunun yanı sıra özel bir Bisiklet Sahasını da kullanıma açtık. Şimdi ise kampüs içinde bulunan yollarda bisikletlere ayrılan bölümlerin genişletilmesi ve çizgilendirilmesi çalışmalarına başladık” dedi.

Şahin, yolların üçte birlik kısmının bisikletlere ait olmasına karar verdiklerini, bu genişliğin hem bisiklet kullanımına uygun olduğunu, hem de araç ve yaya trafiğini aksatmayacağını ifade etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ