Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,32 / Satış: 5,34
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Koşar: İlk beş değil birinci olsanız bakanlık vermezler

Koşar: İlk beş değil birinci olsanız bakanlık vermezler
  • 25.11.2015
  • 1.194 kez okundu

CHP Aksaray İl Başkanı yazılı yayınladığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Yeni bakanlar kurulu açıklandı. Aksaray’a yine bakanlık yok. Aksaray’a bakanlık yoksa, hizmetler de önceki gibi üvey evlada verilir gibi gelecek. Her seçimde Aksaray’lı seçmene vaatler sunulacak. Gerçekleşmesi bir başka bahara kalacak. Aksaray’a bakanlık, kaybedilen bir milletvekilliğinin geri alınması için bir aldatmaca idi. Bunu söyledik ancak anlatamadık.

Yıllardan beri Aksaray için bir tespitim var. AKSARAY SAHİPSİZ. Aksaray’lının oyu seçim gününe kadar önemlidir. Seçim bittikten sonra AKP’nin Ankara yöneticileri açısından hiçbir önemi yoktur. Bunu birkaç kez yaşayarak öğrendik. Aksaray’lı ya sorarlar nerelisin diye, “AKSARAY’LIYIM” deyince, “KONYA” MI, “NİĞDE, Mİ” DİYE İKİNCİ BİR SORU SORULUR. Bu durum Ankara’da da böyledir. %71 değil, %100 oy verse değişmez.

Havaalanı, sulama suyu, içme suyu, tren yolu, tıp fakültesi, yol, köprü edebiyatı devam edecek. Aksaray’da yaşayan, Aksaray’lılar için üzücü bir durum. Ancak, şu anda yapacak fazla bir şey yok. Sabırla bekleyeceğiz. İzleyeceğiz. Aksaray’daki AKP yönetici ve temsilcilerinin söylemeye cesaret edemediklerini halkımızla birlikte yüksek sesle söylemeye devam edeceğiz. Kimseden iane, sadaka, istemiyoruz. Aksaray’ın hakkını istiyoruz. Konya’ya, Kayseri’ye ne yapıyorlarsa, Aksaray’a da onların yapılmasını istiyoruz. Türkiye’nin merkezindeki, ulaşımın merkezindeki Aksaray’ın hak ettiği fiziki, sosyal, kültürel, ekonomik yapıya kavuşmasını istiyoruz..”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ