Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

Küçük İşletme Sahibi için Gizli Gözetleme Uygulamaları

Küçük İşletme Sahibi için Gizli Gözetleme Uygulamaları
  • 17.06.2018
  • 278 kez okundu

Yükselen gizli gözetleme uygulamaları kullanma trendi iş dünyasına da nüfuz etti. İşverenler bu teknolojik araçları mutlaka çalışanlarının mesai saatlerinde neler yaptığından haberdar olmak için şirketin sahip olduğu cihazlarda kullanmalı. Ofislerde, işverenler çalışanlarına genellikle modaya uygun, güçlü ve hızlı araçlar sunar.

Bu yüzden, patronların çalışanlarına işte kullanmaları için genel olarak sırasıyla Android, iOS ve Blackberry cep telefonlarını ve tabletlerini verdiklerini görüyoruz. Söz işyerindeki bilgisayarlara geldiğindeyse işverenlerin ilk tercihi Windows ve Mac oluyor.

Gizli Gözetleme Uygulamaları Kullanmanın Arkasındaki Nedenler

Normalde, çalışanların günlük performanslarını gizlice izlemek ve işyerindeki kontrolün, dengenin sağlandığından emin olmak için izleme uygulamaları kullanılmaktadır. Ayrıca, şirketin sahip olduğu cihazlarda çalışanların boşa vakit geçirmelerini önlemeyi sağlarlar.

Bununla birlikte, işverenler yetkisiz kişilerin cihazlara erişerek veri ihlali yapmalarını önlemek ve gizli şirket verilerini korumak için de cep telefonu ve bilgisayar izleme uygulamaları kullanırlar. Bunlar cihazlarda casus uygulamaların kullanılma olgusunu gündeme getiren temel unsurlar ve nedenlerdir.

Bu nedenle, size işletme sahipleri için en iyi ve başarılı hizmeti sunan gizli gözetleme uygulamalarından bahsedeceğim. Aşağıda göreceğiniz uygulamalar, cep telefonları ve bilgisayarlar için en iyi üç gizli casus uygulama seçeneklerindendir.

Cep Telefonları İçin Mobile Spy

Cep telefonu gizli gözetleme uygulaması son derece gelişmiştir ve modern akıllı telefonlar için en iyisidir. Tamamen gizlilik içinde çalışır ve çalışanları en iyi şekilde izler.

Oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve işverenlere gerçek zamanlı sonuçları çevrimiçi kontrol paneli üzerinden ulaştıran son teknoloji ürünü güçlü özellikler sunar.

Kullanıcı, abonelik ile birlikte pano kimlik bilgilerini alır ve bu bilgileri kullanarak çalışanlara verilen cihazlara cep telefonu casus uygulaması yüklenebilir.

Kullanıcılar aramaları gerçek zamanlı olarak dinleyip kaydeden arama casusu gibi özellikleri kullanabilir ve gönderilip alınan kısa mesajları görebilir, telefonda çalışan sosyal medya uygulamalarını izleyebilir, ayrıca mesajlar, gelen aramalar ve internet gibi cihazdaki etkinlikleri kontrol edebilir.

Hatta işverenler, bir mobil cihazın GPS konumunu tam zaman damgasıyla izleyerek çalışanların konumlarını tespit edebilirler.

Bununla birlikte, kullanıcılar etraftaki sesleri mikrofon böcek uygulaması ile dinleyebilir, spyvidcam böcek uygulaması ile etrafta olup bitenleri gösterebilir ve bununla bitmese bile, kamera böcek uygulaması ile fotoğraf çekebilir.

Bilgisayar Gözetleme Uygulaması

Mac ve Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlar yıllardır iş açısından en iyiler olarak kabul edilmiştir.

Çünkü bu cihazlar konu dijital etkinleri yerine getirmek olduğunda çağdaş ve hızlıdır. Mac ve Windows için bir bilgisayar takip uygulaması da mesai saatleri içerisinde çalışanların yaptığı her şeyi gizlice izlemek için son derece etkili bir çözüm sunmaktadır.

Siz yokken çalışanlarınızın cihazlarında neler yaptığını kolayca öğrenebilir ve hatta etraf seslerini tam olarak duyabilirsiniz.

Kullanıcı, bilgisayar casus uygulamasını hedef Mac dizüstünü ve masaüstü bilgisayarını ekran kaydıyla izlemek ve etkinlikleri öğrenmek için kullanabilir.

Ayrıca,  kullanıcı zaman kaybı yaşatan bir web sitesini engellemek için bilgisayar casus uygulaması tarafından sunulan web site engelleme özelliğini kullanabilir.

Bununla  birlikte, kullanıcılar gerçek zamanlı izleme, kullanıcı dostu raporlar,  kamera böceği, keylogger, isteğe bağlı ekran görüntüleri, Windows çevrimdışı ve çevrimiçi izleme ve Mac senkronizasyon ayarları yapabilir.

Bilgisayar gözetleme çözümlerinin tüm bu araçları, hedef Windows’ları ve MAC bilgisayarları izlemek için en iyisidir.

mSpy Gözetleme Uygulaması

Çalışan takibi için en iyi gözetleme yazılımının bu olduğunu söylemeliyim. İşveren tarafından çalışanlara verilen hedef cep telefonlarında yapılanlar hakkında kusursuz şekilde sizi bilgilendirir. Ama neden üçüncü sıraya koyduğumu merak ediyor olabilirsiniz. Aslında cevap oldukça basit, çok pahalı bir  çalışan izleme uygulaması değil, ancak çalışanlarınızın cihazlarında gizli bir göz tutmak için size çağdaş özellikler sunar. Güçlü özellikleri size en iyi gözetim sonuçlarını verir. Sosyal medya takibi, tarayıcı geçmişi, GPS konum takibi, ekran görüntüleri, arama engelleme, kısa mesaj casusu, e-posta izleme, tuş vuruşu kaydedici gibi çalışanların şirkete ait cihazlarda yaptıklarını görmek için kullanabileceğiniz saymakla bitmeyecek kadar çok özelliğini kullanabilirsiniz.

Sonuç:

Yukarıda  bahsedilen tüm uygulamalar, en iyi gizli gözetim uygulamalarının da en iyileridir, ancak mSpy ve bilgisayar gözetleme uygulamaları, sırasıyla cep telefonu ve Mac ile Windows cihazları için en iyi uygulamalardır. Dahası, küçük işletme sahipleri büyümekte olan işlerinin daha üretken olması için bunları kullanabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ