Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,02 / Satış: 6,05

Makale sayısı üç yılda yüzde 55 arttı

Makale sayısı üç yılda yüzde 55 arttı
  • 07.06.2018
  • 709 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, uluslararası indeksli dergilerde yayımlanan makale sayısının, son üç yılda yüzde 55 arttığını belirtti.

Uluslararası Bilimsel Atıf Endekslerinin, Üniversitelerin bilimsel ve teknolojik gelişmişliğini ölçmenin önemli göstergelerinden olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, bu endekslere giren makale sayılarının önemine vurgu yaptı. ASÜ’de akademisyenler tarafından üretilen bilimsel makale sayısının artmaya devam ettiğini belirten Prof. Şahin, “SCI/SCI-Expanded, SSCI ve AHCI’e erişim sağlayan “Web of Science” verilerine göre, akademisyenlerimizce hazırlanan makale sayıları artmaya devam ediyor. ASÜ’de uluslararası indeksli dergilerde yayımlanan makale sayısı, son 3 yıl içerisinde yüzde 55 artarak, 212’ye ulaştı” dedi. Bilimsel değerlendirmelerde önemli bir kriter olan atıf sayılarının da artışına dikkat çeken Rektör Şahin, şöyle devam etti: “Bilimsel yayınlara yapılan atıflar o yayını yapan bilim insanı kadar, yayının yapıldığı kaynağın ve bilim insanının çalıştığı kurumun saygınlığını da doğrudan etkilemektedir. Yayın ve atıf sayılarındaki bu yükselişler tesadüf değil. Samimi gayretlerle çalışıyoruz ve böyle olunca da başarı geliyor. Bu başarıda en büyük pay kıymetli öğretim elemanlarımızındır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Şahin, genç ve dinamik bir Üniversite olan ASÜ’nün yükselişinin süreceğini, bunun için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.. (HaberAksarayCom)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ