Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

Markalı Emlak Bayiliği Veren Firmalar

Markalı Emlak Bayiliği Veren Firmalar
  • 08.01.2017
  • 625 kez okundu

Günümüzde emlakçılar genellikle, emlak kiralama, alım ve satım işlemleri gibi işlerle uğraşmaktadırlar..

Günümüzde emlakçılar genellikle, emlak kiralama, alım ve satım işlemleri gibi işlerle uğraşmaktadırlar. Bu işlerin yanında da çeşitli işlemlerde aracılık rolünü üstlenirler. Kiralama, satış, pazarlama, ipotek, kat mülkiyeti kurma, kat irtifakı kurma, ifraz ve tehdit, cins değişikliği, hibe, taksim ve tashih, imar planı çıkarma, kira sözleşmesi düzenleme, noter sözleşmesi yapma gibi birçok işle de ilgilenirler. Ev sahibi ve ev arayan insanlar arasında bir şekilde iletişime geçmeleri ve anlaşmalarını sağlayan emlakçılar, bağımsız olarak çalışamazlar, resmi bir kuruma bağlanmaları gerekir. Emlakçılar odasına ya da bulundukları ildeki ticaret odasına kaydını yaptıran kişiler emlakçılık yetkilerine sahip olabilirler.

Ülkemizde gayrimenkul pazarındaki muazzam büyüme, markalı emlak şirketlerini de harekete geçirmiştir. Emlak pazarında öncü olan markalar, almak bayilikleri ya da gayrimenkul bayilikleri adı altında franchising sistemi ile yeni şubeler açmaya başlamıştır. Çok düşük bir yatırım bedeli ile kişiler, emlakçı olabilirler. Emlak pazarında hızla büyümek için ücretsiz bayilik veren firmalar da bulunmaktadır. Sektöre yeni giren ve para kaybetme riskini almak istemeyen kişiler bu yolu da seçebilirler. Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaklaşık olarak 1 milyon adet konut satıldı. Pazarın bu seviyede canlı olması emlak danışmanlığı yapmak isteyen kişilerinde iştahını kabartmaktadır. 235 bin adet konut satılan İstanbul’u Ankara ve İzmir takip etmektedir.

Uzmanlara göre gayrimenkul sektöründeki bu artış daha da devam edecektir. Kentsel dönüşüm projeleri ile yeni bölgeler ön planlara çıkabilir. İstanbul’da Fikirtepe, Bomonti, Okmeydanı, Küçükçekmece gibi bölgelerin önümüzdeki dönemlerde yükselmesi düşünülmektedir. Her ilde bu tarzda bulunan mahalleler ya da ilçelerde emlak sektörü hızla gelişmeye başlayacaktır. Yeni bir ek iş yapmak isteyen kişiler bu bölgelerde emlak sektörünü tercih edebilirler. Arzın çok yüksek olduğu bir sektör olan inşaatta buna rağmen talepte azalmayıp aksine artmaktadır.

Franchising yöntemiyle maralı emlak bayisi açmayı düşünen kişiler bu markalarla iletişime geçerek sunduğu şartlar çerçevesinde bu işi yapabilirler. Markalara giriş bedeli olarak 10 binden 50 bine kadar değişen fiyatlarda bir bedel ödeyen kişiler bu bayilere sahip olabilirler. Reklam ve ciro konusunda da bazı şartları bulunan bu sektör her geçen gün gelişmekte ve büyümektedir. Daha fazla bilgi için bayilik kategorimizi inceleyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ