Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,51 / Satış: 5,53

Milli Hayvan Irkları için araştırmalar yapılacak

Milli Hayvan Irkları için araştırmalar yapılacak
  • 10.05.2016
  • 824 kez okundu

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Esat Zengin’e bir nezaket ziyaretinde bulundu..

Türkiye’de süt hayvancılığı noktasında üreticinin dışa bağımlılığının ortadan kaldırılması için milli hayvan ırklarının oluşturulması gerektiğini söyleyen Aksaray Merkez İlçe , Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile bu hususta işbirliği içerisinde çalışmak istediklerini belirtti.

Prof. Dr. Yusuf Şahin, Esat Zengin’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında milli ırkların oluşturulması hususunda görüş alışverişinde bulunan taraflar, konuya ilişkin el birliği içinde çalışmalar yapma fikrinde buluştu. Milli hayvan ırklarının oluşturulması noktasında samimi şekilde gayret göstereceklerini belirten Rektör Şahin, “ASÜ’nün kapasitesini tartacağız, bu konuda çalışma yapabilecek bir arkadaşımız çıkarsa mümkünse kendi imkânlarımızla, değilse çeşitli kurumlardan da destek alarak, bu işi nasıl yapabileceğimiz konusunu araştıracağız. Bu çabanın iyi bir şekilde neticelenmesi, orta ve uzun vadede, marka değeri olan milli bir ırk oluşturulması için üniversite olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. Birlik Başkanı Esat Zengin ise yıllardır milli hayvan ırklarının oluşturulması için projeler hazırladıklarını ve yetiştiricilerin, işlerini bağımsız olarak kendilerinin yapabilmesi hususundaki görüşleri kamuoyuyla paylaştıklarını ifade ederek, “Sayın Hocamız samimi bir gayretle yapılabilecek çalışmaları araştıracağını ifade etmiştir. En doğruyu ve en hayırlı çalışmaları yapmak noktasında işbirliğine her zaman açığız. Sayın Rektörümüze de samimi tutumları münasebetiyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan bu kısa açıklamaların ardından Rektör Şahin ve Birlik Başkanı Zengin, Aksaray’daki hayvancılık faaliyetlerine dair görüş alışverişinde bulundular..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ