Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,90
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Öğretmenlerinize Yakışır Hediyeler

Öğretmenlerinize Yakışır Hediyeler
  • 28.10.2016
  • 286 kez okundu

Bir öğretmen öğrencisine sadece öğrenci gözüyle bakıyorsa eğer, o öğretmen aslında sadece “para için yaşıyor” demektir. Ama eğer bir öğretmen öğrencisine “evlat” gözüyle bakıyorsa işte öğretmen kutlanmayı hak eden yüce mesleğinin hakkını veren bir öğretmen olur. Ve bu öğretmen, Öğretmenler Günü’ne layık bir öğretmen olmayı fazlasıyla hak etmiş olur. Dün bir video izledim ve bahsettiğim bu nadir, özel ve kutsal öğretmenlerden birisinin çocukları için attığı feryat vardı. Onun biricik öğrencileri, evlatları içler acısı kötü bir duruma maruz kalmışlar ve sorumlusu serbest kaldığı için, kahraman öğretmen elinden geleni ardına koymamış. Kapılar suratına kapansa da yılmamış.

“Elbet açık bir kapı bulurum” ümidiyle gecesini gündüzüne katmış. Bu videoyu izlerken gözyaşlarıma hâkim olamadım. Niye mi? Çünkü ülkemde hala insanlık ölmemiş diye. Niye mi? Vazifesini fazlasıyla yapan öğretmenlerimiz var diye. Niye mi? Çünkü çocuklarını bu durumdan kurtarmak için kendi sağlını tehlikeye atan öğretmenler var diye. Böyle öğretmenler maalesef ki çok az sayıdalar. Ama var olduklarını bilmek insanı mutlu ediyor. Şimdi sen kalkıp da böyle bir öğretmeni sadece bu özel günde kutlarsan haksızlık olmaz mı?

Gel gelelim öğretmenler günü hediyeleri konusuna. Bir öğretmeni en çok mutlu eden şey öğrencinin başarısı, edebi ve ahlakının düzgün, vatana ve millete yararlı bir birey kazandırdığını görmesidir. Fakat bu demek değildir ki “hediye almasak da olur”. Hayır. Bu demektir ki; siz bu saydıklarımı yaparsanız verdiğiniz hediyenin değeri o kadar artacaktır. Öğretmeniniz hediyenize baktıkça “benim başarılı öğrencimin hediyesi” diyerek gururlanacak. Baktık da sizi hatırlaması için kendinizi öğretmeninizin zihninde iyi bir yere oturtmanız gerekir. Aksi takdirde “bunu hangi öğrencim vermişti acaba” diye düşünmesine yol açabilirsiniz. Ki bu durum, hediye ne kadar güzel olursa olsun ya da ne kadar pahalı olursa olsun hediyenin sahibi hatırlanmadıkça, o öğretmenlere hediye açısından anlamı kalmaz.

Sevgili öğrenciler, gül, çiçek vs. gibi geçici hediyeler almayın. Çünkü bunlar bir süre sonra kuruyacaktır. Bu durumda hediyeniz kalıcı hediye olmaktan çıkacaktır. Hediyenize ek olarak öğretmenler günü mesajı da ekleyebilirsiniz. Daha çok, kullanabileceği şeyler tercih edilmelidir. Mesela; bir kitap ve içerisine yerleştirilmiş minik bir not ve ya kendi yaptığınız bir çerçevenin içerisine güzel bir fotoğraf yerleştirmek hatta bir bardak alıp çeşitli hobi malzemeleriyle çeşitli tasarımlar yapmak öğretmeninizi gururlandırabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ