Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,29 / Satış: 6,31

Pantolon Modelleri

Pantolon Modelleri
  • 08.01.2017
  • 1.589 kez okundu

Her dolapta değişik renk, desen ve tarzlarda birçok pantolon bulunmaktadır.

Her dolapta değişik renk, desen ve tarzlarda birçok pantolon bulunmaktadır. Pantolon rahat olması ve aynı zamanda uygun kullanım ile şık bir görünüm elde edilmesi sebebiyle çok tercih edilmektedir. Pantolonların bu kadar şık olması ve diğer kıyafetler ile kolay uyumunun sağlanması nedeniyle bayanlar tarafından da sıkça kullanılmaktadır.

Son zamanların bayan pantolon modelleri incelenirse en sık görülen modellerden biri kısa pantolonlardır. Ayak bileğinin biraz üzerinde biten ve paçaya doğru darlaşan pantolonlar bu modaya uygun olup hem klasik hem de günlük modellere ayrı bir hava katmaktadır. Klasik pantolonlar incelendiğinde paça kısmının tam olarak bacağı sarmadığı görülür. Her ne kadar paçaya doğru incelse de biraz bir boşluk bırakılmalıdır. Bu pantolon modellerinden özellikle yüksek belli olanların daha çok tercih edildiği görülmektedir. Klasik bayan pantolon modelleri düşünüldüğünde, yine uzunca bir süredir moda olan kumaş pantolonların hala devam ettiği görülmektedir. Bu pantolonlar da yine dar paçalı ya da bol paçalı olabilmektedir.

Klasik pantolon modellerinin dışında günlük pantolon modelleri de önemli bir yer kaplamaktadır. Günlük pantolon denilince akla ilk olarak bayan kot pantolon modelleri gelmektedir. Kot pantolonlar birçok çeşitte ve modelde olabilmektedir. Yine kısa pantolon modası bunlar için de uygulanmaktadır ve bu moda ile daha rahat ama şık bir hava yakalanmaktadır. Bayan kot pantolon modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de İspanyol paça modellerdir. Bunun yanında yine bu sezon ön plana çıkan yüksek bel pantolon modasının etkileri bu pantolonlarda da görülmektedir. Günlük pantolon modeli olarak kot pantolon modelleri dışında kullanılan farklı kumaşlarda pantolonlar da vardır. Bunların kumaşı keten, kadife olabildiği gibi daha yumuşak ve yazlık kumaşlar da olabilmektedir.

Pantolon modelleri genel olarak incelendiğinde değişik renk ve kesimlerdeki pantolonlar bayanlar tarafından oldukça sık kullanılıp tercih edilmektedir. Bu tercihlerde seçilen pantolonun bel yüksekliğine, kumaş seçimine, paça boylarına, paça genişliklerine dikkat edilerek, günlük pantolon modelleri için de klasik pantolon modelleri için de sezonun modası yakalanıp, ona uygun pantolonlar seçilebilinir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ