Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,29 / Satış: 5,31
€ EURO → Alış: 6,00 / Satış: 6,03

Pedallar sağlıklı yaşam için çevrilecek

Pedallar sağlıklı yaşam için çevrilecek
  • 17.11.2015
  • 1.306 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü arasında imzalanan “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” protokolü kapsamında, öğrencilere bisiklet dağıtımı yapılacak. Uygulama, gençleri fiziksel aktiviteye teşvik etmek için gerçekleştiriliyor..

ASÜ Senato Salonu’nda düzenlenen “Protokol İmza Töreni”nde konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, modern insanın en büyük sorunlarından birisinin hareketsizlik olduğunu, hareketsizliğin beslenme sorunlarıyla birlikte düşünüldüğünde, ortaya kilo artışı ve obezite probleminin çıktığını belirtti. Hem Dünya Sağlık Örgütü’nün, hem Sağlık Bakanlığı’nın, hem de Aksaray’da sağlıkla ilgili kuruluşların en büyük kaygılarından birisinin obeziteyle mücadele olduğundan söz eden ASÜ Rektörü, “Üniversite olarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik çeşitli projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu nedenle Halk Sağlığı Merkezimizle imzaladığımız protokolü çok önemsiyoruz. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için gerçekleştirilen bu organizasyonu en iyi uygulayan kurum olmak için çalışacağız” dedi. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Oğuz Keleş ise üniversite ve Milli Eğitim okullarında teorik eğitimler verdiklerini ve bu eğitimleri pratiğe entegre etmek için böyle bir organizasyonun gerçekleştirildiğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı. Bisiklet dağıtımlarının ilerleyen günlerde gerçekleştirileceği açıklandı. Törene, Rektör Yardımcısı ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz da katıldı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ