Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,51 / Satış: 5,53

Saatçioğlu ve beraberindeki heyet Cezayir Büyükelçisini ziyaret etti

Saatçioğlu ve beraberindeki heyet Cezayir Büyükelçisini ziyaret etti
  • 11.05.2016
  • 1.169 kez okundu

Çift Kartal Dış Ticaret Müdürü, DEİK ve MÜSİAD yürütme kurulları üyesi hemşehrimiz Cihangir Fikri Saatçioğlu, MÜSİAD UIK ve DEİK Cezayir İş Konseyi Vekili Zeki Güvercin ve Cezayir’de iş yapan bir grup işadamı ile birlikte Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy’u ziyaret ettiler..

SaatçioğluCezayirde kurmuş oldukları ve halihazırda faaliyette olan 30’a yakın değirmen tesisi hakkında yaklaşık 6 aydır Cezayirde Büyükelçilik görevini icra eden ’a bilgi verip karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Cezayir’de tarımın GSYİH’ya katkısı % 9 dolayındadır. Buna karşın toplam nüfusun yaklaşık %14’ünün tarım sektöründe istihdam edildiği tahmin edilmektedir. Ülkenin sürekli artan iç talebine cevap veremeyen yerli tarımsal üretim, ülkeyi toplam gıda ihtiyacının yaklaşık yarısı oranında dışa bağımlı kılmaktadır. Son yıllarda açılan büyük alışveriş merkezlerinin çoğalması ile birlikte gıda üretiminde kitlesel üretimin artacağı ve tarımsal üretimin miktar, fiyat, kalite ve çeşitlilik anlamında gelişeceği beklenmektedir. Ancak, bu alanda önemli yatırım, teknoloji ve tecrübe eksikliği bulunmakta olduğunu belirten Saatçioğlu Cezayirdeki Büyükelçimize görevlerinde başarılar dileyip nazik ev sahipliği için sayın Büyükelçi Mehmet Poroy’a teşekkür etti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ