Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

Schengen vizesi kalkmıyor mu?

Schengen vizesi kalkmıyor mu?
  • 12.04.2016
  • 1.037 kez okundu

Yapılan son görüşmeler dahilinde verilen kararların Schengen Vizesi için Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından sağlanılan fikir birliğinin olumlu olduğu yönündedir. Schengen Vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları  için 2016 yılına kadar gerçekleştirilen vize uygulamalarının Avrupa’ya üye Schengen ülkelerine yapılacak olan vizesiz gidiş için kaldırılacağı yönündeki anlaşmalar kapsamında Türkiye’nin Avrupa’ya uyum sürecini sağlaması adına bir takım maddeleri yerine getirmesi yönünde kurallar yer almaktadır. Verilen bu kararlar ile Türkiye’nin ilgili uyum kuralları ile alakalı maddeleri yerine getirmesi durumunda Avrupa’ya vizesiz gidiş ile ilgili büyük bir adım atılacağı yönünde bilgiler yer almaktadır.

Birçok sosyal mecra ve haber yayınlarından aktarılan bilgilerde Türkiye ile Avrupa Birliği’nin geri kabul anlaşmasının onayının verildiği ve yürürlüğe girdiği yönünde gündemde yer bulmaktadır. Schengen’e üye ülkeler tarafından Türkiye’nin Schengen’e kabul edilmesi yapılan Konsey toplantılarında gündemde yer edinmektedir. Bazı ülkelerin Türkiye’ye sıcak baktığı, bazılarının ise Türkiye’nin Avrupa’ya kabul edilmemesi yönünde görüşler sarfedildiğine dair spekülasyonlar sosyal kanallar yolu ile gündemde yer almaktadır.

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında henüz Schengen vizesi başvurusu ve ülkeleri için vizelerin kalktığına dair net bir mutabakata varılmadığı için Türkiye’den Avrupa’ya üye Schengen ülkelerine gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının normal prosedürleri izleyerek vize alması ve bu şekilde seyahat gerçekleştirmesi gerekmektedir. Gidilecek olan ülke için hazırlanılması gerekli olan evrakların ve pasaportun resmi işlem sürecinden en erken 3 hafta öncesinde temininin sağlanılıyor olması resmi süreçte herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına büyük önem taşımakta olan bir bilgi değerindedir.

Vize başvurularında Türkiye genelinde gerekli başvuru işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde VIP hizmet çatısı altında resmi kurumlara aktarılarak vize başvuru onayının alınması adına hizmet vermekte olan PasaportVizesi.com Başvuru Merkezi aracılığı ile gerçekleştiriliyor olması kişiler adına büyük kolaylık sağlamakta olan bir hizmet desteğidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ