Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,27 / Satış: 6,30

Senetle araba almak

Senetle araba almak
  • 30.01.2017
  • 1.398 kez okundu

Senetle araba, son yıllarda araba almak isteyen kişilerin başvurduğu önemli bir yol haline geldi.

Senetle araba, son yıllarda araba almak isteyen kişilerin başvurduğu önemli bir yol haline geldi. Özellikle banka kredisi almak yerine bu yöntemi tercih edenlerin sayısı günden güne artmaktadır. Peşinatsız ya da belirli miktarda alınan peşinatla birlikte, arzu edilen ay kadar taksitle senetle araba alınabilmektedir. Dilerseniz 0 ya da 2. El araba alımlarında bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Senetle araba, geçmiş yıllarda bazı olumsuz olaylardan dolayı pek de ilgi görmemekteydi. Oysaki son yıllarda, özellikle Tüketici Haklarının genişlemesi ya da genişletilmesi ve bu alandaki denetimlerden dolayı, rağbet görmeye başladı. Birçok şirket ya da tüzel kişilikler bu alanda faaliyet göstermekte ve birçok kampanya ile halka açılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en büyük kural ise, şüphe duyulan ya da bu alanda negatif algı oluşturmuş şirket ya da kurumların tercih edilmemesidir. Bunun yanında, araba alındıktan sonra ki süreç dikkatle izlenilmeli ve eş-dost anlayışı bir tarafa bırakılmalıdır.

Ülkemizde, senetle araba özellikle büyük şehirlerde bir akıma neden olmuştur. Banka kredileri ile ilgili çetrefilli ve zahmetli uğraşlar, insanların bu alana yönelmelerine neden olmaktadır. Uygun ödeme avantajları ve taksit seçenekleri ile sizler de kendinize en uygun aracı satın alabilir ve bütçenize uygun ödeme planları ile senetlerinizi teslim alabilirsiniz.

Geçmiş yıllardaki alışkanlıkların yerine, senetle araba alma mekanizması biraz daha kolay ve hızlı işlenmeye başlandı. Noter tasdikli senetle araba alma durumu daha da güvenilir bir şekilde hizmet vermeye başladı. Bunun yanında, senet günlerinin aşılması da esnek bir hal aldı. Eski katı kurallar biraz daha esnetilerek, kanun ve yönetmeliklere göre hareket etme kuralı getirildi. Bunun yanında, özellikle şirket ve kişiler hukuku üzerinden her hangi bir anlaşmazlık olması durumunda da, kişilerin haklı çıkma ya da kabul edilme oranı da arttırıldı. Kapsamlı yönetmelik ve kanun maddeleri, bu alanda vatandaştan yana tutumu geliştirdi. Bu ve daha fazlası, senetle araba almak isteyen vatandaşlar için bir can simidi ve dayanak haline geldi.

Sizler de senetle araba alabilir ve uygun ödeme planları ile geleceğinize yön verebilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ