Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Sertifika Programları

Sertifika Programları
  • 20.06.2016
  • 588 kez okundu

İyi bir hayatın yolu iyi bir kariyerden geçiyor. Özellikle işini severek yapan kişiler mesleklerinde daha başarılı oluyor. Bunun öncelikli nedenlerinden biri işini seven bir kişinin, sektörü ile ilgili her konuya merak duyması şeklinde açıklanabilir. İş hayatında rutine saplanmayan, merak duygusunu kaybetmeyen ve başarılı olduğu yönleri geliştirip daha zayıf yönlerini güçlendirmeyi seçen kişiler mutlaka amaçladıkları başarıya ulaşıyorlar. Ancak özellikle de yoğun iş temposu içerisinde zamansızlıktan yakınan bir kişinin bunları tek başına gerçekleştirmesi pek de mümkün olmuyor. Bu esnada kariyerinde daha başarılı olmak isteyen profesyonellerin imdadına sertifika programları yetişiyor.

Sertifika programları pek çok farklı şekilde ortaya çıkıyor. Özellikle iş hayatına yeni atılacak kişiler daha çok ücretsiz sertifika programları ile ilgileniyor. Yoğun iş hayatı içerisinde vakitsizlikten yakınan profesyoneller ise online sertifika programları ile dağarcıklarına yeni bilgiler eklemeye çalışıyor. Ücretsiz sertifika programları ve online sertifika programlarının yanı sıra bir de kurumlar tarafından belirli ortamlarda düzenlenen ve sınıf şeklindeki belirli sayıda katılımcıya sunulan sertifika programları bulunuyor. Bu programlar sosyalleşme, özgüven kazanma ve akla gelen her sorunun rahatlıkla sorulabilmesi açısından iş hayatı için daha faydalı oluyor.

sertf-image001

Sertifika programları belirli bir zaman aralığında, önceden belirlenmiş katılımcı sayısı ile gerçekleşiyor. Bu eğitim programının sonunda katılımcılara kurum tarafından hazırlanmış bir sertifika veriliyor. Bu sertifika resmi olarak onaylanmış ve hatta uluslararası akredite sahibi olursa, katılımcıların özgeçmişinde oldukça parlak bir yere sahip oluyor. Özellikle yeni mezunların özgeçmişlerinde saygın bir kurum tarafından verilen bir sertifikanın olması, onları iş başvurularında diğer adayların bir adım önüne geçiriyor. Başvuru ve iş alım süreçlerinde iş verenlerin ne kadar çok kişi ile görüştüğü göz önüne alındığı takdirde, sertifikanın ne kadar fayda sağlayacağı yeniden göz önüne geliyor.

IBS kısaltmalı İstanbul Business School, dünyanın en önde gelen yetkilendirme kuruluşu olan Pearson tarafından içerik ve fiziksel konuş yeterlilik belgesi verilmiş olması ile diğer kurumlardan sıyrılıyor. IBS’den sertifika almış olan bir katılımcının sertifikası uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip oluyorlar. Katılımcı, yurtdışında bir şirkete başvurduğu takdirde bu sertifikayı işverenine sunabiliyor.

IBS sertifika programları içinde finans, insan kaynakları, pazarlama, sosyal medya gibi pek çok sektörden eğitim programı yer alıyor. Yeni mezun ya da yönetici fark etmeksizin iş hayatında yer alan her profesyonel bu programlardan yararlanabiliyor ve dağarcıklarına sektörleri ile ilgili yepyeni ve güncel bilgiler katabiliyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ