Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Tikobilet.com ile Adana

Tikobilet.com ile Adana
  • 30.09.2016
  • 817 kez okundu

Adana tarihçiler tarafından Adanüs adından geldiği bilinmektedir. Adana’nın ilçeleri; Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir olarak belirlenmiş ilçeleridir. Buna bağlı olarak ekonomisi tarıma dayalıdır. Pamuk bunda en büyü etkendir. Arpa ve narenciye de ardından takip etmektedir. Portakalın en tatlısını Adana’da yemek için adana uçak bileti alıp narenciye kentine gelebilirsiniz.

Adana’ya Giden Firmalar tikobilet.com ile

Ülkemizin 4 büyük ili olan Adana da hayat oldukça hızlı ilerler. Hareketli bir şehir olan Adana’da hava üssüne sahiptir. Bu üs yaklaşık olarak 12 km doğusunda kalmaktadır. Adana da tarihi yapılar ve farklı medeniyetlerin havasını sizde hissedeceksiniz. Camiiler, hamamlar, hanlar ve tanınmış camilerden bazıları; Yeni Camii, Yağ Camii, Alemdar Mescidi, Şeyh Zülfü Mescidi, Kızıldağ Ramazan oğlu Camii, Hasan ağa Camii bulunmaktadır. Adana’da birçok kilise bulunmaktadır. En bilinen kiliselerden 2 tanesi Ermeni kilisesi, 2 tanesi Yunan kilisesi ve 1 tanesi de Latin kilisesidir. Bu kiliselere Adana’nın sahip olması kentin medeniyetlerin beşiği bir şehir olduğunun göstergesidir. Farklı dinler ve grupların rahatlıkla birbirlerini hoş ve güzel karşılandıkları şehrin güzellikleri arasında gösterilmektedir. Adana merkez’de olmak üzere birçok müze ve ören yeri bulunmaktadır. Adana ve çevresinde çok sayıda oteller bulunmaktadır. Adana’ya yerli ve yabancı birçok turistin gelmesi ihtiyaç duyulduğunu gösterir. Adana yazları kkurak ve sıcak, kışları ise serindir. Yazları aşırı ve bunaltıcı sıcakları insanları oldukça etkilemektedir. Adana’da kültür ve sanat da ülkemizin ve dünyanın gözünün ve kalbinin attığı yer olarak bilinmektedir. Adana Altın Koza film festivalleri her yıl düzenlenmektedir. Bunun yanında tiyatro da Adana’da oldukça yoğun ilgi görmüştür. Adana yemekleri ve mutfağı hakkında bahsedecek olursak; en ünlü yemekleri arasında analı kızlı çorba, kabak cintme, şalgam suyu, karakuş tatlısı, bici bici, karlı tatlı, yüksük çorbası, kısır, mahluta çorbası ve dünyaca ün kazanmış olan Adana kebabı vazgeçilmeyen lezzetlerdir.

Ankara Adana otobüs bileti fiyatlarına http://www.tikobilet.com vasıtasıyla ulaşmanız için siteye girip arama yapmanız yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ