Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Toprak: Oyun boşa çıktı, AKP şaşırdı!

Toprak: Oyun boşa çıktı, AKP şaşırdı!
  • 26.05.2016
  • 1.306 kez okundu

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av.Ali Rıza Toprak, yaptığı açıklamada Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’a sert göndermelerde bulundu..

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av., yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

dokunulmazlık oylamasında Akp’nin oyununu boşa çıkardı. Uluslararası hukuk kurallarına ve Anayasaya aykırı olan geriye dönük dokunulmazlık senaryosunda uydurma sözlerle Cumhuriyet Halk Partisini HDP’ nin yanında göstermek isteyenlerin tezgahı bozuldu. Şimdi iftira başladı. AKP Aksaray İl Başkanı sayın , Allahtan korkmadan “ CHP, HPD ve Paralel Yapının Kuyruğunda “ demiş. HDP nin kısaltılmışını yanlış yazmış her halde. Daha düne kadar paralel yapı ile işbirliği içinde olan sen değil miydin kardeşim? Düne kadar Belediye Başkanının il ve ilçe başkanlarının yöneticilerinin çocukları Sema Kolejinde değil miydi? Sema Kolejinin kaçak yapısını senin eski belediye başkanın ve il başkanın törenle açmadı mı? Kaçak kısımlar yıkılırken “ burada terörist yetişiyor “ diyen senin belediye başkanına okulun müdürü “ sayın başkan düne kadar senin çocuğun da burada okuyordu. “ demedi mi ? Beraber yürüdük biz bu yollarda dediğiniz Fetö / Pyd terör örgütüne “ Ne istediniz de vermedik. “ diyen sizin başkanınız değil miydi.?

Şehit cenazesine yumurtalı fesat sokup oyun oynamaya çalışan kimdir?

Kork Allahtan korkmayandan diye bir sözümüz var, insanların gözüne baka baka yalan ve iftirada bulunmak nasıl bir şey acaba? Biz kimsenin kuyruğuna takılmayız. Hele HDP’nin kuyruğuna hiç takılmayız. Siz Sırrı Süreyya Önder’i İmralı canisine gönderip dört gözle haber beklerken, Dolmabahçe de mutabakat imzalarken, biz gelin her şeyi mecliste konuşalım diyorduk. YPG, KCK isimli PKK nın alt örgütleri Güneydoğuda kimlik kontrolü yaparken, mahkemeler kurarken iktidarda Halk Partisi mi vardı? Akil adamları Halk Partisi mi icat etti? Çocuk katiline sayın demeyi Halk Partisi mi serbest bıraktı? Utanın be.

Sayın il başkanı önce şu inşaat ruhsatlarından alındığı ileri sürülen makbuzsuz paraların hangi vakfa yatırıldığını ne kadarının cebellezi edildiğini, Aksaray’ın tren yolunun ne olduğunu, hava alanının ne olduğunu, İlçelerin bağlantı yollarının ne zaman karayolu seviyesine getirileceğinin cevabını ver.

Yurt dışına kaçan Fetöcülerden kaç lira tahsil ettiğini ve kaç tanesinin geçmişte yönetiminde olduğunu, partine üye olduklarını bir açıkla. Belediye bütçesinden Fetöcülere ne kadar yardımın ne zaman yapıldığını açıkla. Bilelim bunları. Halkımız bilsin. Demokrasi açıklık ister. Şeffaflık ister. Gizli kapalı işler çevirip sonra da üste çıkmaya çalışmayı halkımız yutmaz.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ