Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Trafik Sigortası Nedir

Trafik Sigortası Nedir
  • 09.04.2016
  • 683 kez okundu

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde toplumsal düzeni sağlamak ve insanların can ve mal güvenliğini korumak için belli yasalar ve kanunlar düzenlenmiştir. Bu her alanda karşımıza çıkmaktadır. Trafiğe çıkacak araçlar içinde trafik sigortası fiyatları her zaman önemli olmuştur. Çünkü trafik sigortası kanunlarla düzenlenmiş ve her sürücünün arazı için yaptırması zorunlu kılınmış bir işlemdir. Mecburi bir durumdur. Bu belli düzenlemeler için gereklidir. İnsanların can ve mal güvenliği için zorunlu kılınmıştır. Trafik kazalarında hatası olmayan taraf için bir güvencedir. Ayrıca yaralanma ve ölümlü kazalarda yüne hatası olmayan taraf için bir maddi teminat olmaktadır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı bu sigorta zorunlu kılınmıştır. İnsanlar sorumlu olmalıdır. Ve bu sigortayı mutlaka yaptırmalıdır.

Yeni araç sahipleri bu sigortayı ilk aldığı gün yaptırmak zorundadır. Sigortası biten araç sahipleriyse bittiği gün yenilemek durumundadır. Bunun için Trafik sigortası ne kadar diye araştırma yapılması önemlidir. Çünkü bu fiyatlar şirketler arası değişebilmektedir. Hesaplamanın belli kriterleri bulunmaktadır. Bu kriterlere şirketlerin uyguladığı farklı fiyat politikalarıda eklenmektedir. Buda fiyatların değişik olmasına neden olmaktadır. Genel olarak sigorta fiyatlarını belirleyen unsurlar aracın değeri, modeli, yaşı ve sürücünün kaza yapma geçmişidir. Sık kaza yapan sürücüler için daha yüksek sigorta fiyatları çıkacağı kesindir. Ancak hiç kazaya karışmamış bir sürücü çok daha avantajlı teklifler alacaktır. Bunun için trafikte dikkatli olunmalı ve daha büyük hasarsızlık indirimlerinden yararlanılmalıdır.

Sizde canınızı, malınızı ve başkalarının değerlerini riske atmamak ve aynı zamanda yasalara karşı suç işlemek için hemen Trafik sigortası teklifi alın ve sigortanızı vaktini geçirmeden hemen yaptırın. Bu sigortadan kurtuluşunuzun olmadığını hatırlatmak isteriz. Her yerden kaçsanız bile aracı satarken kesinlikle bu karşınıza çıkacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ