Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

Trafik Sigortasıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Trafik Sigortasıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler
  • 09.04.2016
  • 630 kez okundu

Kasko sigortası hizmeti farklı trafik sigorta hizmeti farklı olup, birbirileriyle karıştırılmaması gereken bir hizmet olan trafik sigortası devlet tarafından zorunlu tutulan sigorta işlemidir. Kişinin kendi aracıyla yaptığı kaza sonrası karşı tarafta ortaya çıkan maddi ve manevi zararların devlet tarafından karşılanmasıdır. Bu sigorta şeklinin belli kriterleri olup, araç sahibinden primler ödenmesi şeklindedir. Trafik sigortası olmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır. Bu şekilde seyir halinde yakalanan araçlar trafikten men edilme, bağlanma gibi cezalarla karşılaşabilir. Her yıl trafik sigortası tekliflerini araştırarak, arabanızın sigorta poliçe işlemini yenileyebilirsiniz. trafik sigortası hesaplamanı öğrenmek istediğinizde, üç senedir uygulanan serbest tarife sistemi ile artık trafik sigortaları için sabit bir ücret ödemek yerine, farklı şirketlerin uyguladıkları fiyatları araştırarak kendiniz için en avantajlı sigortayı seçebiliyorsunuz. Zorunlu olan trafik sigortasını yaptırarak karşı taraflara ödeyeceğiniz hasar risklerine karşı bütçenizi güvence altına almış olursunuz.

Trafik sigortası ne kadar diye internet web sitesine girip kendiniz için en uygun fiyatları karşılaştırarak arabanıza ait trafik sigorta poliçesi yaptırabilirsiniz. İnternet web sitelerindeki fiyatları öğrenmeniz birkaç dakikanızı alır. Yada sigorta şirketlerini arayarak arabanızın marka model yaş bilgilerini vererek fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz. Trafik sigortasının fiyatlarının serbest piyasası olması sebebiyle araba sahiplerinin sigorta seçmeleri ve kendilerine en uygun fiyatı kabul etmeleri bir avantajdır.

Trafik sigortası hesaplama işlemi için görüşeceğiniz sigorta şirketleri trafik sigortasında % 45 lere varan indirimler ve en iyi tekliflerle, ayrıca fiyat karşılaştırma imkânları ve ücretsiz kargo ile poliçenize ulaşma imkânları ile birbirleriyle yarışır durumdadır. Serbest piyasanın olması rekabeti arttırdığından seçeneklerde bir o kadar caziptir. Unutmayın ki her şehrin fiyatlandırma sistemi ve şartları başkadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ